مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

تفاوت ویروس جهش یافته کرونا با نوع قبلی

برنامه "مشاور" سه شنبه 24 فروردین با دکتر کوروس آقازاده سرهنگی پور، متخصص بیماریهای عفونی و فلوشیپ فوق تخصصی نقص ایمنی، درباره ویروس جهش یافته کرونا گفتگو کرد.

1400/01/24
14:23

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر کوروس آقازاده سرهنگی پور، متخصص بیماریهای عفونی در ارتباط با وضعیت فعلی جامعه از نظر شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در هفته سوم فروردین ماه تعداد موارد بیماری گزارش شده، حتی از آبان و آذر سال گذشته که رشد بی سابقه ای داشتیم، بالاتر رفته و این در اصل یک زنگ خطر است که می تواند عوارض بیماری را تقریباً در 2 هفته بعد بیشتر کند. متأسفانه تعداد مرگ و میر ما افزایش پیدا کرده است.
وی تأکید کرد: در این شرایط باید یک سری راهکارهای بهداشتی را به شدت رعایت کرد. از مردم خواهش می کنیم از تجمع خودداری کنند. در صورتیکه که فردی علائمی دارد، آن را به حساب سرماخوردگی یا حساسیت نگذارد؛ بلکه باید به دیگران احترام بگذارد و احتمال بدهد به کرونا مبتلا شده باشد و خود را در قرنطینه نگه دارد.
این متخصص افزود: علائم ویروس جهش یافته تفاوت زیادی با نوع قبلی ندارد. مسئله مهم میزان انتشار این ویروس جهش یافته است. متأسفانه تعداد موارد ابتلایی که در حال حاضر شاهد هستیم، بسیار رو به افزایش است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده ادامه این گفتگو باشید.
برنامه "مشاور" با اجرای شهریاری و با محوریت آگاهی رسانی درباره کرونا هر روز ساعت 13:15 به مدت 15 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش روی موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مشاور