از ساعت به مدت

تفاوت ویروس جهش یافته كرونا با نوع قبلی

برنامه "مشاور" سه شنبه 24 فروردین با دكتر كوروس آقازاده سرهنگی پور، متخصص بیماریهای عفونی و فلوشیپ فوق تخصصی نقص ایمنی، درباره ویروس جهش یافته كرونا گفتگو كرد.

1400/01/24
14:23

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر كوروس آقازاده سرهنگی پور، متخصص بیماریهای عفونی در ارتباط با وضعیت فعلی جامعه از نظر شیوع ویروس كرونا اظهار داشت: در هفته سوم فروردین ماه تعداد موارد بیماری گزارش شده، حتی از آبان و آذر سال گذشته كه رشد بی سابقه ای داشتیم، بالاتر رفته و این در اصل یك زنگ خطر است كه می تواند عوارض بیماری را تقریباً در 2 هفته بعد بیشتر كند. متأسفانه تعداد مرگ و میر ما افزایش پیدا كرده است.
وی تأكید كرد: در این شرایط باید یك سری راهكارهای بهداشتی را به شدت رعایت كرد. از مردم خواهش می كنیم از تجمع خودداری كنند. در صورتیكه كه فردی علائمی دارد، آن را به حساب سرماخوردگی یا حساسیت نگذارد؛ بلكه باید به دیگران احترام بگذارد و احتمال بدهد به كرونا مبتلا شده باشد و خود را در قرنطینه نگه دارد.
این متخصص افزود: علائم ویروس جهش یافته تفاوت زیادی با نوع قبلی ندارد. مسئله مهم میزان انتشار این ویروس جهش یافته است. متأسفانه تعداد موارد ابتلایی كه در حال حاضر شاهد هستیم، بسیار رو به افزایش است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده ادامه این گفتگو باشید.
برنامه "مشاور" با اجرای شهریاری و با محوریت آگاهی رسانی درباره كرونا هر روز ساعت 13:15 به مدت 15 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش روی موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مشاور