مشاور هر روز به جز جمعه از ساعت 08:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

مشاور

اهم فعالیت های آموزش و پرورش برای درس تربیت بدنی

برنامه "ورزش و جامعه" این هفته (30 شهریور تا 4 مهر) به موضوع جایگاه ورزش در آموزش و پرورش اختصاص دارد.

1398/06/31
08:24

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر محمد جعفری، مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش، در ارتباط با اقداماتی که در اداره کل دفتر تربیت بدنی صورت گرفته است، اظهار داشت: این دفتر بر اساس سند تحول بنیادی، سیاست ها و برنامه هایی را فروردین ماه به استان ها ابلاغ کرده که اولویت اصلی بحث درس تربیت بدنی است. برای اینکه درس تربیت بدنی به خوبی در مدارس اجرا شود، در پروژه مهر برنامه ریزی شده است. یکی از اقدامات، ساماندهی نیروهای متخصص تربیت بدنی است.
وی، خاطرنشان کرد: ما 33 هزار نیرو متخصص تربیت بدنی داریم که نیاز است با توجه به نیازمان در مقاطع مختلف تحصیلی ساماندهی شوند. خوشبختانه این کار با قوت انجام می شود. در مدارسی هم که با کمبود مواجه هستیم، با توجه به اینکه بحث توانمندسازی آموزگاران پایه را داریم، یک دوره 40 ساعته ضمن خدمت را از تابستان سال گذشته شروع کرده ایم. آموزگاران پایه را همکارانمان در استان ها با توجه به سرفصل های درس تربیت بدنی آموزش می دهند.
دکتر جعفری، با اشاره به این موضوع که یکی از مسائل و مشکلات ما برای شروع کلاس های درس تربیت بدنی، بحث تجهیزات ورزشی است، عنوان کرد: با توجه به شرایط و محدودیت هایی که در کشور وجود دارد، برای دومین سال پیاپی کاروان تجهیزات ورزشی "مهر با نشاط" شروع به کار کرده است. با ابلاغ اعتباری که از سوی ستاد آموزش و پرورش و نیز مشارکت استان ها، خیرین و دستگاه های مختلف صورت گرفته، کاروان های تجهیزات ورزشی با اولویت مدارس محروم و کم برخوردار از 23 تا 31 شهریور به سوی مناطق مختلف گسیل شده است.
وی، افزود: در بحث سرانه فضاهای ورزش هم تلاش هایی انجام داده ایم. با اولویت مدارس دخترانه تفاهم نامه ای را با استان ها داشتیم که کلاس درس تربیت بدنی را در اماکن کم استفاده یا بلااستفاده که امکان تغییر کاربری دارند، برگزار کنند. خوشبختانه این کار آغاز شده است. در تعاملی که با نوسازی مدارس داشتیم، قرار بر این شد در فونداسیون و سازه مدارس دخترانه جدیدالاحداث حتماً کلاس درس تربیت بدنی برای دوره اول لحاظ شود. همچنین با همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان نوسازی، امسال 500 زمین چمن مصنوعی و برای سال آینده هم 500 زمین چمن را برای مدارس پسرانه نوساز با اولویت ابتدایی درنظر گرفته ایم.
برنامه ورزش و جامعه، هر روز به جز جمعه ها، ساعت 11:30 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مشاور