ورزش و جامعه هر روز به جز جمعه از ساعت 12:00 به مدت 60دقیقه

پهلوان رشید لمیر در گفتگو با رادیو ورزش؛ ورزش از نگاه پهلوانی

برنامه ورزش و جامعه یکشنبه 21 اردیبهشت با حضور دکتر امین رشید لمیر، دارنده بازوبند پهلوانی و مدیر کل سابق ورزش و جوانان چند استان به مقوله فرهنگ پهلوانی و اخلاق مبتنی بر اصول دینی در حوزه ورزش پرداخت.

1399/02/21
14:28

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر امین رشید لمیر، دارنده بازوبند پهلوانی درباره موضوع ورزش مبتنی بر اخلاق و فرهنگ پهلوانی توضیح داد: ما با واژه تربیت بدنی بیشتر از ورزش عجین هستیم. ورزش با کلماتی مثل سودآوری های مادی و مسایل سیاسی و اقتصادی همراه است و گاهی با بی اخلاقیهایی همراه می شود که امروزه شاهد آن هستیم. خوشبختانه ما در کشورمان پرچمدار واژه وزینی به نام پهلوانی هستیم. واژه ای که ریشه در افکار، تاریخ، سنت و مذهب ما دارد و ثابت شده که بیش از هر چیزی که بخواهد عامل ماندگاری برای افراد باشد؛ مانند قهرمانی، مدال، شیرینی برد و ... تاثیرگذار است. این عوامل، ماندگاری بسیار کوتاهی خواهند داشت اگر روح پهلوانی، جوانمردی و انسانیت در کنارشان قرار نگیرد.
این پهلوان افزود: روحیه پهلوانی در تمام حیطه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی کاربرد خودش را دارد. بدون روحیه اخلاقی، انسانی و معنوی هرگز ورزش معنایی ندارد.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "ورزش و جامعه" که شامل صحبت های کامل دکتر پهلوان امین رشید لمیر است؛ باشید.
برنامه زنده "ورزش و جامعه" یکشنبه 21 اردیبهشت با اجرای محمد درخشنده پخش شد. این برنامه زنده ساعت 12 هر روز بجز جمعه ها به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم برنامه "ورزش و جامعه"می توانید از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا شماره تلفن های 22021387 و 22021388 نظرات خود را با کارشناسان ما در رادیو ورزش درمیان بگذارید تا در این برنامه پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه