صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "جاکارتا 2018" روز دوشنبه 15 مرداد مروری بر بازیهای آسیایی 2006 دوحه قطر داشت و در ادامه با یکی از ملی پوشان قایقرانی آبهای آرام گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ بازیهای آسیایی 2006 یعنی پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی در دوحه قطر برگزار شد. در این بازیها 9520 ورزشکار از 45 کشور حضور داشتند. این کشور کوچک عربی میزبانی آبرومندی داشت. هر چند که داوریهای مرتبط با ورزشکاران قطری یکی از حرف و حدیثهای جدی بازیهای آسیایی دوحه بود. چین با تدارک عظیمی که دیده بود تا برای میزبانی المپیک 2008 خود را محک بزند توانست با 316 مدال رتبه نخست را کسب کند و با فاصله زیادی کره جنوبی و ژاپن دوم و سوم شدند. ایران نیز با 11 طلا، 15 نقره و 22 برنز و مجموع 48 مدال ششم شد. ورزشکاران ما در رشته های کشتی، وزنه برداری، تکواندو، پرتاب دیسک، بوکس و کاراته صاحب مدال طلا شدند.
علی آقا میرزایی، ملی پوش قایقرانی در آبهای آرام میهمان تلفنی این برنامه بود که درخصوص وضعیت آمادگی تیم ملی قایقرانی بیان کرد: تیم از وضعیت خوبی برخوردار است. از آذر سال پیش در اردو بسر می بریم. چند مربی آلمانی به تیم ملی پیوسته اند تا با علم روز دنیا پیش رویم. قایقرانی ورزش اروپاست و بکارگیری مربیان خارجی کمک شایانی به تیم کرده است.
وی ادامه داد: شرایط خوبی پیدا کرده ایم و از نظر تمرینات استقامتی نتایج خوبی بدست آوردیم. امیدواریم در بازیهای آسیایی هم مدالهای خوبی کسب کنیم. رقبای سرسختی مثل چین، قزاقستان، ژاپن و کره داریم. بعلاوه سال بعد هم انتخابی المپیک است و همه تیمها می خواهند در بازیهای آسیایی خودی نشان دهند.
آقا میرزایی در آخر درخواست کرد: رئیس فدراسیون تا جایی که امکان داشت درخواست های ما را فراهم کرد تا با آمادگی خوبی به مسابقات اعزام شویم. درخواست اکثر ورزشکاران از وزیر و کمیته ملی المپیک این است که نگاه ویژه تری به رشته قایقرانی شود. قایقرانی 12 رشته دارد که می تواند مدالهای زیادی بیاورد و در رنکینگ ایران تاثیرگذار باشد. بعلاوه قایقرانی را جز ورزشهای تیمی حساب نکنند و در موقع اهدای جوایز مدال طلایی که می گیریم، تقسیم بر دو نشود چون این موضوع از نظر روحی و روانی اثر گذار است. ما تمام مدت در اردو هستیم و درآمد دیگری نداریم.
برنامه "جاکارتا 2018" روز دوشنبه 15 مرداد با اجرای نوروزی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • 81 مدال از 136 مدال ایران در پاراآسیایی جاکارتا، ره آورد دوومیدانی

  • افزایش علاقمندی و انگیزه در شنای معلولین با موفقیت شاهین ایزدیار

  • حضور 35 درصدی بانوان در کاروان پاراآسیایی

  • سیامند رحمان کاندید انتخابات کمیته ورزشکاران پارآسیایی

  • تیرها در چله صاحب نامان تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین کشور برای پارآسیایی جاکارتا

  • آمادگی شناگران جانباز و معلول برای کسب مدال در پارآسیایی جاکارتا

  • "خود باوری و امید" نام کاروان ورزشی ایران در بازیهای پارآسیایی جاکارتا

  • گفتگو با محبوبترین و قویترین ورزشکار پارآسیایی

  • وزنه برداری رشته پر امید برای کسب طلاهای پارآسیایی جاکارتا

  • 8 فرصت، 8 مدال، حاصل تلاش کاراته کاران در جاکارتا