بانوی قهرمان روزهای زوج از ساعت 12:00 به مدت 30دقیقه

اردوی ساندا بانوان برای حضور در جام جهانی

برنامه "بانوی قهرمان" شنبه 21 مهر با حضور شهین نظری، نائب رئیس بانوان فدراسیون ووشو به موضوعات لیگ ووشوی بانوان و مسابقات جهانی ساندا اختصاص داشت.

1397/07/22
11:25

به گزارش رادیو ورزش؛ شهین نظری، نائب رئیس بانوان فدراسیون ووشو با اشاره به افزایش اقبال به ورزش ووشو بعد از بازیهای آسیایی در این رابطه اظهار کرد: بعد از اینکه سالها نائب قهرمان ووشو بودیم و چین قهرمان بود، در مسابقات جهانی بزرگسالان روسیه و جوانان برزیل توانستیم قهرمان شویم و چین را پشت سر بگذاریم. همچنین با کسب 3 مدال نقره در بازیهای آسیایی جاکارتا توسط بانوان ووشوکار کشورمان که 2 نقره در ساندا و 1 نقره در تالو بود، اقبال بانوان به ووشو بیشتر شد. بعلاوه با پخش مستقیم مسابقات ووشو در بازیهای آسیایی این رشته علی الخصوص در بخش بانوان بیشتر دیده شد.
وی درخصوص مسابقات لیگ ووشو بانوان اعلام کرد: در سال گذشته 5 تیم در لیگ شرکت داشتند که خوشبختانه امسال به 11 تیم رسیده است. ملی پوشان ووشو نیز تقریبا در لیگ پخش شده اند. در ضمن امسال مسابقات قهرمانی کشور زودتر برگزار خواهد شد و از اول تا سوم آبان تبریز میزبان مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان است که این مسابقات دعوت شدگان به تیم ملی را مشخص می کند.
نظری در رابطه با آماده سازی تیم ملی بانوان برای حضور در جام جهانی ساندا بیان کرد: تیم ملی برای این رقابتها بازی تدارکاتی ندارد. از 18 مهر ماه اردوی آماده سازی شروع و به مدت دو هفته ادامه دارد. مسابقات جهانی هر دو سال یکبار برگزار می شود و طبق معمول همه سالهای گذشته در هر 3 وزن سهمیه جهانی داشتیم. البته مریم هاشمی بعد از کسب مدال طلای جهان روسیه در سال گذشته با ورزش خداحافظی کرد و فریناز نذیری به جای او در وزن منفی 70 انتخاب شد. شهربانو و الهه منصوریان نیز دو ورزشکار دیگر اعزامی تیم هستند. مربیگری تیم را لیلا بندانی برعهده خواهد داشت.
برنامه "بانوی قهرمان" روز شنبه 21 مهر با اجرای هاشمی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای زوج به مدت 25 دقیقه و جمعه ها ساعت 11:05 به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
بانوی قهرمان