صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه از ساعت 16:05 به مدت 55دقیقه

برنامه "جهان فوتبال" روز شنبه 26 خرداد ماه با حضور حمید درخشان و محمد مهرانپور، مربیان فوتبال به تحلیل نتیجه بازی ایران مقابل مراکش در جام جهانی فوتبال اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ حمید درخشان، مربی فوتبال با تحسین انرژی و دوندگی بازیکنان تیم ملی در دیدار مقابل مراکش در مرحله مقدماتی مسابقات جام جهانی پیرامون این بازی اظهار کرد: تیم ما بازی نسبتا خوبی را انجام داد. با اینکه 20 دقیقه اول فشار زیادی روی دروازه ما بود و هر لحظه ممکن بود شرایط بدی رقم بخورد ولی بازیکنان تیم دفاع خوبی داشتند و این تاکتیک به ما کمک کرد. در عین حال باید توجه داشت که این تاکتیک همیشه مورد استفاده قرار نمی گیرد و ممکن است جایی ما را غافلگیر کند.
وی در ادامه افزود: خوب است بازی رو به جلو را هم توسعه داده و در دستور کار قرار دهیم. تیم ما حتی در دو ضد حمله هم می توانست به گل برسد. 3 امتیاز بازی برای ما خیلی مهم بود که با تلاش بازیکنان و اشتباه حریف به ثمر رسید. امیدواریم در دو بازی آینده هم یک امتیاز بگیریم و شانس صعود ما قطع به یقین شود.
محمد مهرانپور، مربی فوتبال دیگر میهمان برنامه بود که با تاکید بر اینکه کسب امتیاز از پرتغال و اسپانیا راحت نیست درخصوص عملکرد تیم ملی ایران در مقابل مراکش بیان کرد: جدا از بردی که بدست آوردیم باید به مسائل فنی هم دقت داشته باشیم. شاید از خوش شانسی ما بود که بازی اول به مراکش خوردیم. حتی یک اشتباه هم در جام جهانی قابل جبران نیست و تیمها را از گردونه مسابقات خارج می کند.
وی درخصوص عملکرد بازیکنان در این بازی گفت: در مجموع، کی روش براساس تجارب گذشته اش، در چیدن بازیکنان انتخابهای خوبی داشت. در یکی دو سال گذشته، احسان حاج صفی، هافبک دفاعی بازی می کرد ولی در این بازی حساس دفاع چپ بازی کرد و خیلی هم خوب بود. جدا از 20 دقیقه اول که تحت فشار بودیم، هر چه از زمان بازی گذشت بازیکنان مثبت تر شدند و توانستند خود را بهتر نشان دهند. اگر جوانی سردار آزمون نبود شاید می توانستیم نیمه اول را برنده بیرون بیاییم.
وی در ادامه افزود: تاکتیک ما دفاع و ضد حمله بود که در آن خیلی خوب بودیم ولی در ضد حمله در ضربات آخر دقت کافی وجود نداشت. این بازی کمک کرد که بازیکنان توانایی خود را به دست آورند. نیمه دوم مراکش از نظر بدنی افت کرد و تیم ما توانست تاکتیکهای آنها را به خوبی خنثی کند. فاکتور اصلی بازیکنان دوندگی و جنگندگی بود. البته کادر فنی باید فکری برای ریکاوری و برگرداندن بازیکنان مقابل اسپانیا هم داشته باشد.
برنامه "جهان فوتبال" روز شنبه 26 با اجرای مهدی شکری پخش شد. این برنامه شنبه ها ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • دستاورهای فوتبال کشور از جام جهانی2018

  • حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، شایعه یا واقعیت؟!

  • پیشنهادات استقلال برای حفظ تیام

  • ترابیان: دلیلی برای حضور 14 تیم فوتسال در لیگ برتر وجود ندارد

  • حضور بازرسان AFC در ایران برای راستی آزمایی مجوز حرفه ای تیمهای لیگ برتری

  • برنامه و نتایج رقابت های جام جهانی2018

  • ارزیابی گروه ایران در مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا

  • لزوم حرفه ای سازی تیم ها در لیگ دسته یک و دو فوتبال

  • تیم فوتسال تاسیسات دریایی، از قهرمانی تا انحلال!

  • ارزیابی بازی های لیگ برتر فوتبال