از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

خداداد عزیزی در گفتگو با رادیو ورزش؛ ایرادات وارده به اساسنامه فوتبال کشور

برنامه "از فوتبال چه خبر؟" چهارشنبه 17 اردیبهشت، با خداداد عزیزی، پیشکسوت فوتبال درباره برگزاری یا لغو لیگ نوزدهم و اساسنامه فوتبال کشور گفتگویی انجام داد.

1399/02/17
17:48

به گزارش رادیو ورزش؛ خداداد عزیزی، پیشکسوت فوتبال، در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع ویروس کرونا پیشنهاد شما برگزاری رقابتهای لیگ نوزدهم است یا لغو آن، اظهار داشت: به نظر بنده با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایطی که تیم ها دارند برگزاری رقابت ها خیلی منطقی به نظر نمی رسد. هیچکس اصلا نمی داند چه خبر است؛ نه تنها این جا بلکه هیچ جای دنیا نمی دانند.
عزیزی ادامه داد: اگر به اروپا نگاه کنیم متوجه می شویم آن جا هم همه مسابقات تعطیل است. به نظر من باید این لیگ را فراموش و آن را تمام شده اعلام کنند. برگزاری رقابت ها فایده ای هم ندارد؛ زیرا کیفیت رقابت ها آن کیفیت قابل توجه نخواهد بود. بازیکنان مدت زیادی استراحت کرده اند؛ تیم ها خوابیده اند؛ بنابراین شرایط مطلوبی برای برگزاری مسابقات نیست.
وی در پاسخ به این سوال که آیا شما به اصلاح اساسنامه و به دنبال آن اصلاحات واقعی امید دارید و یا این اصلاحات فقط روی کاغذ خواهد بود، عنوان کرد: مهم این است که اصطلاحات را چه کسی انجام میدهد. اگر قرار باشد آن کسانی که اساسنامه قبلی را نوشتند، اساسنامه بنویسند، اصلاحات صورت نخواهد گرفت. نظر شخصی بنده این است که همان اصطلاحاتی که فیفا در نظر گرفته است را بگذارند. هر چیزی که فیفا برای انتخاب روسای فدراسیون ها می‌گوید، همان را بگویند. اساسنامه را فیفا بنویسد. ما چه مشکلی با فیفا داریم؟ مرجعمان فیفاست.
عزیزی، تصریح کرد: اساسنامه قبلی ما دچار تغییر و تحولی نخواهد شد. یکی از بزرگ‌ترین ایرادات اساسنامه این است کسی که کاندید ریاست فدراسیون فوتبال می‌شود، باید 10 امضا جمع کند؛ این یعنی آمادگی برای فساد. شما وقتی از یک نفر درخواست می کنی که شما را تایید کند در آینده که به سمت ریاست فدراسیون می رسی به او مدیون هستی و باید ادای دین کنی.
در مرحله دوم رای دهنده ها برای من خیلی جالب هستند. 70 نفر رای میدهند که 40 نفر روسای هیئت های فوتبال استان ها هستند و همه آنها توسط رئیس فدراسیون انتخاب شده اند. چرا فوتبالی ها رای ندهند؟!
عزیزی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه شرایط فوتبالمان خوب نیست، نمی ترسید وارد فوتبال کشور بشوید، تصریح کرد: نه بنده چرا باید بترسم. کار من فوتبال است. متاسفانه ما راهی برای ورود نداریم. وقتی از 70 نفر رای دهنده برای انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال ، 40 نفر رئیس هیئت ها هستند که خود رئیس فدراسیون قبلی گذاشته است، دیگر امثال خداداد عزیزی شانسی ندارند.
به همین علت است که اتفاقات عجیب و غریب رخ می دهد. کی روش قرارداد می بندد؛ سه سال رفته است؛ اما هنوز مطالبه پول میکند. چند میلیون یورو پول باید به ویلموتس بدهیم.
این پیشکسوت فوتبال، تأکید کرد: فوتبال ما باید اساسنامه هایش برداشته شود. راهش هم این است که نمایندگان مجلس و قوه قضاییه به این مسئله ورود کنند. سوال بنده این است که فیفا کجا گفته فوتبالیست ها نمی توانند وارد مدیریت فوتبال شوند؟ چرا علی دایی، علی کریمی، کریم باقری و دیگر پیشکسوتان فوتبال نتوانند رئیس یا دبیر فدراسیون شوند؟
وی، ادامه داد: یک وقت است که فوتبال ما از نظر نظم و انضباط بالای بالا قرار دارد و فوتبالی ها بیایند ممکن است خراب کنند؛ اما اکنون فوتبال ما چیزی ندارد که نگرانش باشیم. من قول میدهم چند سال دیگر اگر وزارت صنایع کمک نکند، فوتبال ما دیگر آدمی اطرافش نباشد و پولی نداشته باشد.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" با اجرای امیرحسین طبرسی پخش شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه روزهای شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟