گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

ایران 27_26 كویت/ صعود تیم ملی هندبال به جام جهانی

تیم ملی هندبال ایران با پیروزی مقابل كویت به جام جهانی صعود كرد.

1400/11/04
17:07

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی هندبال كشورمان در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان از ساعت 14:30 در سالن گرین‌ هال شهر دمام مقابل كویت قرار گرفت. این مسابقه در نهایت با نتیجه 27 بر 26 به سود ایران خاتمه پیدا كرد. نیمه نخست این دیدار با نتیجه 11 بر 11 تمام شد.

ملی پوشان هندبال ایران كه رقابت نزدیك و جذابی برابر كویت داشتند و با تك امتیاز كار را پیش می‌بردند، در دقایق پایانی با گل سجاد استكی از حریف خود پیش افتادند و با حفظ این روند توانستند به پیروزی ارزشمندی دست پیدا كنند و پس از این بازی به جشن و شادمانی در سالن بپردازند. مانوئل فرناندز سرمربی اسپانیایی تیم ملی نیز كه چند ماهی است هدایت این تیم را برعهده گرفته پس از این پیروزی بسیار خوشحال بود. برخی بازیكنان تیم ملی نیز از این موفقیت بزرگ اشك شوق ریختند.

در مقابل اعضای تیم ملی كویت كه انتظار چنین شكستی را نداشتند بسیار ناراحت و غمگین بودند و با چهره‌ای گرفته زمین را ترك كردند.

تیم ملی كویت بعد از كره جنوبی، دومین تیم پرافتخار آسیا محسوب می‌شود. این تیم تاكنون 4 بار به مقام قهرمانی و 2 بار به عنوان نایب قهرمانی و 4 بار هم به عنوان سوم قاره آسیا دست پیدا كرده است.

به این ترتیب با توجه به اینكه پنج تیم جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی را كسب می‌كنند و ایران با این پیروزی صعودش به جمع چهار تیم برتر را قطعی كرد، توانست به عنوان نخستین تیم جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را كه به میزبانی لهستان و سوئد برگزار می‌شود، كسب كند. این برای دومین بار است كه هندبالیست‌های ایران راهی مسابقات قهرمانی جهان می‌شوند.

تیم ملی هندبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله دوم برابر عراق 28 بر 25 به پیروزی رسید تا دیدار با كویت از اهمیت بالایی برخودار شود. شاگردان مانوئل فرناندز برای سرگروهی روز چهارشنبه(6 بهمن) راس ساعت 16:30 دقیقه به مصاف بحرین یكی دیگر از مدعیان قاره آسیا خواهد رفت.

ملی پوشان هندبال كشورمان در چهار مسابقه قبلی خود موفق شدند از سد تیم‌های استرالیا، هند، عربستان و عراق عبور كنند.

بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا با حضور 16 تیم از 28 دی ماه در دمام عربستان آغاز شده است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی