صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه

برنامه "یک فنجان چای داغ" دوشنبه 8 مرداد، با حسین خداپرست، پیشکسوت اتومبیلرانی گفتگویی انجام داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ حسین خداپرست، قهرمان پیشین اتومبیلرانی، در پاسخ به این سوال که از چه زمانی خود را با این ورزش عجین کردید، اظهار داشت: من از زمانیکه گواهینامه گرفتم، فعال بودم؛ البته قبلش هم به این رشته علاقه داشتم. از سال 48 وارد مسابقات اتومبیلرانی شدم. ابتدا پدرم یک مقدار مخالفت داشت؛ اما به مرور عادت کرد.
خانواده تصور می کردند که اتومبیرانی رشته خطرناکی است؛ اما بعد دیدند که اینطور نیست و با تجهیزات کامل می توان خود را آسیب محافظت کرد.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش که در دوران آغاز فعالیت شما چه بخش هایی از مسابقات اتومبیلرانی برگزار می شد، عنوان کرد: ما مسابقات رالی داشتیم. مسابقات سرعت ها در مکان های مختلف برگزار می شد. شروع مسابقات سرعت در قلعه مرغی بود؛ اما بعد از اینکه از آنجا اخراجمان کردند در نمایشگاه بین المللی، در مجموعه ورزشی آزادی و پارک ارم مسابقات را برگزار می کردیم. رقابتهای اسلالوم هم در پارکینگ های بزرگ و پایانه آزادی فعلی انجام می دادیم. مسابقات تپه نوردی در سوهانک و جاجرود برگزار می شد.
رالی هایی که انجام می شد در مسافت های 3 هزار تا 4 هزار کیلومتر صورت می گرفت و بسیار سخت بود. تست سرعت به آن شکل نداشتیم. مسابقات سرعت را در جاده ای انجام می دادیم که راندن با سرعت بالا در آن مسیر بسیار مشکل بود.
خداپرست، در خصوص میزان علاقه مندی مردم به این رشته ورزشی گفت: امروزه با توجه به اینکه جمعیت کشور چندین برابر شده و ماشین های بهتری آمده است و نیز مکان ثابتی برای رقابتها مشخص شده است، تعداد علاقه مندان به اتومبیلرانی افزایش یافته است؛ البته 10،15 سال قبل تعداد تماشاچیان شاید یک مقدار به نسبت بیشتر از اکنون بود.
این پیشکسوت اتومبیلرانی، عنوان کرد: سال 79 برای ایجاد پیست کیش پیشنهاد دادم که آن زمان نه بحرین پیست فرمول یک داشت و نه چین، آذربایجان و ترکیه. من کیش را به این خاطر انتخاب کردم که منطقه آزاد بود و نیز بین دو فصل که فرمول یک تعطیل است و اروپا بسیار سرد است، ماشین ها برای دور بعد جای تست می خواستند و کیش می توانست مکان بسیار خوبی باشد.
برنامه یک فنجان چای داغ، امروز با اجرای خراسانی، کاری از گروه علوم ورزشی بود که این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • علیرضا عبدالهی، استعدادی که در هرمزگان کشف شد

  • مرور خاطرات فوتبالی علیرضا مرزبان

  • دبیر فدراسیون تنیس روی میز میهمان رادیو ورزش

  • هم صحبت با محسن خلیلی، پیشکسوت فوتبال

  • گپ و گفتی با فرهاد ظریف (قسمت دوم)

  • یک فنجان چای داغ با فرهاد ظریف

  • پای صحبت رضا میرالماسی، قهرمان اسبق پینگ پنگ

  • گفتگویی با جواد پوستین دوز، مربی تیم های پایه فوتبال

  • هم صحبت با رئیس سازمان ساحلی فدارسیون والیبال

  • گفتگوی اختصاصی با فرید صائبی، پیشکسوت والیبال