صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مرزبان: برد مقابل كره در همه زمینه ها به ما كمك می كند/ اگر اسیر ضدحمله ها شویم بازی را واگذار می كنیم

مربی تیم فوتبال سپاهان گفت: تیم كره جنوبی از انگیزه های انسانی بالایی برخوردار است و این كار تیم ما را دشوار می كند ولی من احساس می كنم پیروز میدان باشیم.

1400/07/20
11:31

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا مرزبان مربی تیم فوتبال سپاهان در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش (گروه مسابقات) درباره دیدار تیم فوتبال ایران و كره جنوبی اظهار داشت: بعد از 3 بازی و 9 امتیاز و فاصله 7 امتیازی با تیم سوم جدول این حاشیه امنیت را برای ما ایجاد می كند تا با احساس و آرامش بهتری كار را دنبال نماییم. ما تقریبا خود را در جام جهانی می بینیم. بسیار حائز اهمیت است كه برای ادامه كار، پیشرفت فوتبال و ایجاد همبستگی بین بازیكنان بازی با كره در خانه را برده و نمایش زیبایی را رقم بزنیم. این مسائل باعث بالا رفتن انگیزه های انسانی بین بازیكنان می شود. با رقابت در آسیا می توانیم چهره خوبی را از خود نشان دهیم. این برد در همه زمینه ها می تواند به ما كمك كند.

مرزبان با اشاره به سبك بازی كره جنوبی استراتژی تیم ملی را اینگونه ارزیابی كرد: مهمترین فاكتور نوع سیستم و استراتژی ما در این بازی نیست بلكه بحث شكار و شكارچی است. چرا كه تیم كره چیزی را برای از دست دادن ندارد. با توجه به جایگاه ایران در جدول از نظر امتیازات و بازی در خانه، تیم ایران مدعی اصلی این دیدار است. یادمان نرود كه كره در جام جهانی آلمان را حذف كرد. انگیزه های كره با وجود انگیزه های بالای انسانی، انضباط بسیار خوب این كشور، متحد بودن بسیار زیاد است و این موارد كار تیم ما را دشوار می كند.

وی افزود: تیم ایران نباید اسیر ضدحمله كره ای ها شود. در بخش هایی باید كنترل شده بازی كند و عقلانیت ما بر احساساتمان حاكم شود. اگر نتیجه را فقط برد دانسته و بی مهابا به حریف حمله كنیم اسیر ضدحمله شده و این اصلا اتفاق خوبی نیست. آنالیزی هم كه اسكوچیچ و همكاران خود داشتند بر مبنای حفاظت از دروازه است. با توجه به نیروهای جلو از جمله مهدی طارمی و سردار آزمون می توانند روی ضدحمله ها كار كرده و با اضافه كردن نیروهای كناری می توانیم به آنان ضربه بزنیم.

دستیار محرم نویدكیا در ادامه در خصوص تركیب تیم ادامه داد: تغییر در تركیب تیم به این برمی گردد كه بازیكنی مصدوم است یا نه؟ ما دو تركیب در ایران داریم و این به تیم كمك می كند. تغییرات تاكتیكی كه در بازی قبل انجام شد بسیار عقلانی بود. این احساس وجود دارد كه وقتی از بازی های باشگاهی در تیم ملی حضور پیدا می كنید، باید یك آنالیز بزرگ از تیم حریف انجام دهید. بازیكنان ما سالیان سال است كنار یكدیگر بازی می كنند. در تیم ملی ایتالیا هم دیدیم كه آنان بازیكنانی را در كنار هم قرار دادند كه شناخت بیشتری از یكدیگر دارند.

مربی تیم فوتبال سپاهان در پایان خاطرنشان كرد: من احساسم این است كه می توانیم پیروز این بازی شویم چرا كه در تمام نقاط زمین بهتر هستیم. ممكن است آنان در 3 پست از ما بهتر باشند ولی ما با داشتن بازیكنان بهتر و در 7 پست نسبت به آنان برتری داریم. قلب من شاد می شود كه مجدد مردم ایران را خوشحال در خیابان ها ببینم.


انتهای پیام/


دسترسی سریع
صبح و ورزش