صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

كاظم اولیایی: ورود وزیر ورزش برای انتخاب مدیران باشگاه ها كار غلطی است/ ساختار مدیریتی ایراد دارد و باید یك استانداردی را برای آن تعریف كنیم

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال: كلیشه هایی كه در سیستم مدیریتی وجود دارد را باید بشكنیم و یك مدلی را مطابق با استاندارهای روز دنیا برای دیگر تیم ها و باشگاه ها هم تعریف كنیم.

1400/06/28
11:26

به گزارش رادیو ورزش؛ كاظم اولیایی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در ارتباطی تلفنی با برنامه صبح و ورزش درباره استعفای روز گذشته مددی از این تیم گفت: این وضعیت نه تنها برای استقلال بلكه برای همه باشگاه های فوتبال حرفه ای هم وجود دارد. تا زمانی كه اصلاح ساختار مدیریتی اتفاق نیافتد هر روز وضع ما بدتر از دیروز می شود. مگر می شود با یك ساختار غلط ما به یك نتیجه درست برسیم؟ اصلا بحث فرد نیست، هر شخصی در آن جا بیاید به همین سرنوشت دچار می شود. ظرف چند سال گذشته چندین مدیرعامل آمدند و رفتند. ما درباره همین موضوع هم كار اشتباهی انجام می دهیم. در ساختار همه شركت های دنیا و قانون یك هیات مدیره و یك مجمع وجود دارد كه برای ساختار خود یك مدیرعامل قرار نمی دهد. ما اول دنبال این هستیم كه اختیار را به مدیرعامل بدهیم و بعد از آن نیروی بالادستی آن را بچینیم. معلوم است كه جواب نمی دهد. یك سمینار و یا وبیناری را با حضور افراد علمی و تجربی برگزار كنیم و در خصوص ساختار درست صحبت كنیم. این كلیشه هایی كه در سیستم مدیریتی وجود دارد را باید بشكنیم. ظرف همین دو هفته باید یك مدلی انتخاب كنیم كه مطابق با استاندارهای باشگاه های دنیا باشد و برای دیگر تیم ها و باشگاه ها هم تعریف كنیم. ما همین الان باید اختیار باشگاه هایمان را به فرد متخصص و به صورت مزایده ای دهیم. در گذشته خود وزارت ورزش یكسری سلایق داشت و یك تعداد سلایق هم از بیرون به آن دیكته می شد. در حال حاضر این تغییرات به نظرم نظر وزارت نیست. دو روز قبل وزیر ورزش كه با معیار ورزشی آمده یك اظهار نظر می كند و 48 ساعت بعد مجبور است كه آن را تغییر دهد و مشخص است كه خودش تصمیم نگرفته و از بیرون به او تحمیل شده است. 5 نفر از متخصصان و 5 نفر از مدیران جدید یك جمع 20 نفره به همراه وزیر می توانند نشستی را در این خصوص برگزار كنند و تصمیمات درستی را برای این دو باشگاه پایتخت بگیرند. ساختار ایراد دارد و اجازه نفوذ این همه غیر ورزشی به بدنه ورزش واقعا درست نیست.

وی ادامه داد: قبل از انتخابات ریاست جمهوری در جلسه ای كه برگزار شد آقای رئیس جمهور دو قول دادند. یكی اصلاح مدیریت باشگاهی و دیگری انتخاب وزیر ورزش با نظر جامعه ورزش و از ورزشیان. اصلاح ساختار باشگاه ها یكی از واجبات است. باشگاه ها در حال انجام كار میدانی هستند. ورود آقای سجادی برای انتخاب مدیران باشگاه ها كار غلطی است چرا كه تعداد زیادی فدراسیون با مشكلات متعدد وجود دارد. آقای وزیر باید متر و معیار مناسبی را برای انتخاب معاونین و سایر انتخابات خود قرار دهد. در حال حاضر استقلال و پرسپولیس در اختیار سازمان خصوصی سازی است. رئیس مجمع باشگاه استقلال وزیر اقتصاد و دارایی و عضو آن وزیر دادگستری و آقای سجادی است. این ها اعتبار و پول دارند. وظایفی را در خصوص این دو باشگاه دارند. بدهكاری، این دو تیم را خفه كرده است.
اولیایی خاطر نشان كرد: می شود یك میانبر زد. جوان هایی در طی این سال در حال تحصیل و علم آموزی در این رشته ها هستند. باید از آن ها هم استفاده كنیم ولی به شرطی كه بخواهیم و اجازه ندهیم هر كسی بیرون از باشگاه تصمیم بگیرد.

مخاطبان در سر تا سر دنیا می توانید از طریق وب سایت WWW.RADIOVARZESH.IR ضمن استفاده از پخش زنده، در جریان آخرین اخبار و رویدادهای ورزشی باشید. ما را در اینستاگرام با شناسه @radiovarzesh 92 پیدا و همراهی كنید.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش