صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی : در توكیو تعداد رشته های كسب مدال شكسته خواهد شد

پیمان فخری گفت: مركز نظارت همه تلاش خود را برای مرتفع كردن مشكلات ورزشكاران المپیكی كرد و ارزیابی خود را از گرفتن مدال های ورزشكاران به دلیل كمتر شدن بار روانی اعلام نكردیم.

1400/04/21
09:43

به گزارش رادیو ورزش؛ پیمان فخری رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش از آخرین وضعیت المپین ها گفت: 66 ورزشكار كشور در 16 رشته ورزشی قرار هست رقابت های خود را از 1 تا 17 مرداد در توكیو آغاز كنند. از نظر كمیت در این دوره تعداد رشته ها، ورزشكاران و بانوان افزایش پیدا كردند. امیدوارم با توجه به شرایط سختی كه پشت سر گذاشتند و اردوهایی كه در این شرایط كرونایی برپا شد بتوانند به نتیجه مد نظر دست پیدا كنند.
وی از نحوه نظارت بر تیم ها افزود: حدودا از دو سال و نیم گذشته برنامه های آماده سازی ورزشكاران برای اعزام شكل گرفت جلسات متعددی به ریاست سرپرست كاروان و من با فدراسیون ها برگزار شد. حدود 200 ورزشكار انتخاب شدند و برنامه ها و مسابقات آن ها پیگیری می شد. آن ها توسط فدراسیون ها معرفی شدند. خودمان بررسی و ارزیابی هایی را نسبت به ورزشكاران انجام دادیم. اگر حس می كردیم ورزشكاری حتی حائز این شرایط هست و فدراسیون كاری را پیش نمی برد، او را در لیست وارد می كردیم. در چندین رشته ورزشی با فدراسیون ها مذاكر كردیم درباره ورزشكارانی كه مركز نظارت انتخاب كرده بود. واقعا سعی كردیم حمایت كنیم، نیازهای ورزشكاران را برطرف كنیم. این دوره شاهد هستید كه مشكلات مرتفع شد. این كاری كه از سوی كمیته نظارت باید انجام می شد، صورت گرفت. و اینكه چه نتیجه ای را كسب می كنیم باید ببینیم كه چه اتفاقی در المپیك خواهد افتاد.

رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی با اشاره به شانس گرفتن مدال در رشته های مختلف خاطر نشان كرد: ما در كل تاریخ در 4 رشته ورزشی كشتی، وزنه برداری، تكواندو و دو و میدانی توانستیم مدال كسب كنیم. این نوید را می دهیم كه تعداد رشته های كسب مدال شكسته خواهد شد. ارزیابی از شرایط كسب مدال را هم انجام دادیم. با توجه به نزدیك شدن به المپیك و به دلیل بار شدید روانی، سعی كردیم ارزیابی خودد را از رنگ و شرایط گرفتن مدال اعلام نكنیم. ولی در جلسه ای كه در ستاد عالی داشتیم این نقطه نظرات را به اطلاع آنان رساندیم كه این انتظارات در بعضی از رشته ها وجود دارد. و قطعا تعداد مدال ها از تعداد رشته ها بیشتر خواهد بود. چه بسا این اعلام نكردن مدال ها می تواند بار روانی را كه در برخی از قهرمانتن كه دچار آسیب دیدگی شدند را كم كند. امیدواریم كاروان با بهترین نتایج این رقابت ها را پشت سر بگذارد.

برنامه صبح و ورزش هر روز از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 07:10 به روی آنتن رادیو ورزش می رود.
مخاطبان در سر تا سر دنیا می توانید از طریق وب سایت WWW.RADIOVARZESH.IR ضمن استفاده از پخش زنده، در جریان آخرین اخبار و رویدادهای ورزشی باشید. ما را در اینستاگرام با شناسه @radiovarzesh92 پیدا و همراهی كنید.

* هر گونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش تنها با ذكر منبع مجاز است.

انتهای پیام//

دسترسی سریع
صبح و ورزش