صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

پورعروجی: والیبال ایران انگیزه بالایی دارد و كسب نتایج دور از انتظار نیست

علی پور عروجی مربی و كارشناس والیبال گفت: جوان گرایی و شناخته شدن نیروهای جوان از دستاوردهای بازی های اخیر تیم ملی والیبال كشور می باشد.

1400/03/31
09:59


به گزارش رادیو ورزش؛ برنامه صبح و ورزش با علی پور عروجی مربی و كارشناس والیبال گفت و گو كرد.

علی پورعروجی گفت: هفته پایانی رقابت های والیبال را باید در برابر 3 تیم قرار گرفته، كه ما در جدول یازدهم هستیم و در این هفته امیر غفور را هم همراه تیم داریم و مساله ای كه در این هفته باقی مانده برای تیم ها مهم است، دستیابی به سكو و اَرنج نهایی تیم می باشد برای مثال برد فرانسه حیاتی است چون دوست دارد كه به 4 تیم بالای خود رسد. ایران هم انگیزه بالایی دارد و كسب نتایج دور از انتظار نیست چرا كه در بازی هلند و فرانسه دیدیم كه هلندی ها از فرانسه عقب بودند ولی نتیجه بازی را تغییر دادند و تلاش تیم ها این است كه بتوانند بدون اشتباه نتایج خوبی را كسب كنند. بازی مقابل لهستان هم مهم می باشد چرا كه این تیم همیشه بازی رقابتی و قوی ای را از خود به نمایش گذاشته است. تیم آرژانتین هم دو هفته آخر بازی های خوبی را انجام داده و از پاسور و بازیكنان خوبی برخوردار است و رده هشتم جدول را به خود اختصاص داده و سعی در ارتقاء تیم خود دارد.

وی در پاسخ به این سوال كه تیم والیبال دستاوردهای مورد انتظار خود را كسب كرده است یا نه افزود: هر مربی و كشوری با یك استراتژی خاصی به مسابقات آمده و اینجا محصول تیم هایی است كه در المپیك حضور نداشتند. ما هم رصد خواهیم كرد كه چه اتفاقاتی افتاده و این رخدادها چه تاثیراتی بر تیم ملی گذاشته كه باید در این خصوص صبور باشیم. تیم ملی در كوتاه مدت تغییرات خاصی نمی تواند ایجاد كند و تنها بحث جوان گرایی و شناخته شدن نیروهای جوان كه كیفیت خوبی هم در لیگ داشتند از موضوعاتی است كه می تواند به آن توجه كند.

مربی والیبال عنوان كرد: تفكر تیم های ملی در شرایط المپیك توجه به این موضوع می باشد كه از بهترین نفرات استفاده شود و با این دید در مسابقات شركت می كنند. چه بسا شرایطی ایجاد شد كه تیم با بهترین محصولاتش در المپیك حضور پیدا كند و بعد از ارزیابی كلی تیم می توان شرایط را دید. اتفاقی كه برای كشور ما به وجود آمد این است كه تیم ما در لیگ ملت ها و در بالاترین سطح در حال رقابت می باشد و همچنین در المپیك هم حضور دارد و قطعا برای دستیابی به شرایط بهتر باید ارزیابی های مختلفی را داشته باشیم.

دسترسی سریع
صبح و ورزش