صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 14 مرداد، با مهندس علی توفیق، دبیر سابق فدراسیون بسکتبال گفتگویی انجام داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس علی توفیق، دبیر سابق فدراسیون بسکتبال، در پاسخ به این سوال که چند سال در سمت دبیری فدراسیون فعالیت کرده اید، اظهار داشت: بنده بیش از 3 سال بود که در خدمت بسکتبال در این سمت بودم. از دوره ای که مجدداً مشحون انتخاب شد، دستور داد بنده در خدمتشان باشم. در ادامه راه بعد از تغییراتی که در سطح مدیریت فدراسیون بسکتبال رخ داد، مدتی در کنار پرچهره بودم و نیز با توجه به حسن اعتمادی که بزرگان ورزش و وزارتی نسبت به بنده داشتند، عهده دار مسئولیت دبیری مجمع انتخابی شدم. پس از انتخابات هم در صحبتی که با دکتر طباطبائی داشتم، قرار بر این شد تا زمانیکه وی درنظر داشته باشد، در خدمت فدراسیون بسکتبال باشم.
وی، در پاسخ به این پرسش که آیا در طول دوران فعالیت خود در فدراسیون بسکتبال برنامه ای بود که نیمه تمام مانده باشد و تمایل داشتید آن را به سرانجام برسانید، تشریح کرد: حدود 3 سال قبل که این افتخار نصیبم شد، بلافاصله از بازیکنانی که از سال های 2016 تا 2020 در رده های پایه بازی می کردند، در سطح وسیعی اقدام به استعدادیابی کردیم. بیش از 2 هزار بازیکن شناخته شدند، فایل های آنها در فدراسیون موجود است. این بازیکنان در گروه بندی های مختلفی کار خود را زیر نظر مربیان آغاز کردند. امیدوارم که این کار ادامه پیدا کند.
طرح های دیگر در سطوح آموزشی درنظر گرفته شده بود. در بین 50 و اندی فدراسیون، فدراسیون بسکتبال به عنوان بهترین فدراسیون از لحاظ آموزشی انتخاب شد. یکسان سازی نحوه آموزش، دوره های طولانی مدت آموزش و حفظ مربیان از طرح هایی بود که به وزارت ورزش هم ارائه شد و مورد استقبال قرار گرفت. بیش از 43 کتاب آموزشی به همت دکتر هادوی، مدیر وقت بخش آموزش و همکاری متخصصین علمی دانشگاه و بسکتبال شروع به تألیف شد. امیدوارم که در صورت صلاحدید ریاست فدراسیون این طرح ها و طرح های مشابه ادامه پیدا کند.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای حافظ کاظم زاده و کارشناسی شهاب قاسمی، کاری از گروه علوم ورزشی بود که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل پیش از بازی ایران و عراق از زبان بیژن ذوالفقارنسب

  • برنامه های ارتقا و توسعه ورزش همگانی در معاونت جدید

  • آینده ی نویدبخش والیبال با حضور نسل جدید

  • تیمهای پایه فوتبال نیازمند سرمایه گذاری بیشتر

  • تحلیل پیش از بازی فوتبال ایران و ویتنام

  • خشونت و التهاب در لیگ برتر فوتسال

  • اولین گام قدرتمندانه تیم ملی فوتبال برای شکست طلسم 43 ساله

  • یاد و خاطره ای از اسطوره ورزش ایران جهان پهلوان تختی

  • تقوی: ما مدعی جام هستیم

  • ادغام تیم ملی جوانان و زیر 23 بسکتبال 3 نفره بانوان برای شرکت در جام جهانی