ورزش ایران(سوارکاری و چوگان) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

جشنواره زیبایی اسب اصیل در کرمان

برنامه "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 22 فروردین با حضور ریاست فدراسیون سوارکاری و مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان کرمان به موضوع جشنواره زیبایی اسب اصیل در کرمان اختصاص داشت.

1398/01/24
08:56

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود خلیلی، ریاست فدراسیون سوارکاری پیرامون جشنواره زیبایی اسب اصیل در کرمان بیان کرد: هم اکنون در استان کرمان شهر سیرجان حضور دارم و دومین روز جشنواره زیبایی اسب اصیل ایرانی در حال برگزاری است که زیر نظر سازمان بین المللی ایکائو برگزار می گردد و 4 داور خارجی آن را داوری می کنند . این مسابقات بصورت ملی برگزار می شود و از حدود 12 استان 90 راس اسب شرکت کرده اند.
وی ادامه داد: سوار کاری 9 رشته دارد که یکی از آنها زیبایی اسب است. اسبها به میدان آورده می شوند تا حرکات مختلف قدم، یورتمه و چهار نعل مورد قضاوت قرار می گیرند. حدود 4 هزار اسب در کشور برای این منظور پرورش داده می شوند که عمدتا استانهای خوزستان، لرستان، تهران، البرز، کرمان و یزد هستند.
خلیلی اعلام کرد: در این فصل مسابقات اسب دوانی در استان گلستان رونق بسیار خوبی داشت که امسال به دلیل سیل مسابقات به تعویق افتاده و با برنامه ریزی که شده هفته آینده در میدان گنبد کاووس مسابقات از سر گرفته می شود تا شور و شعف در مردم ایجاد شود و در کنارش گلریزان هم برای کمک به سیل زدگان داریم.
دکتر امیری خراسانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان درخصوص برگزاری جشنواره زیبایی اسب اصیل در سیرجان عنوان کرد: شهرهای کرمان، رفسنجان و سیرجان در بحث سوارکاری مطرح هستند. در شهرستانهای استان ما در این رشته رقابت بوجود آمده که باعث ارتقای سطح سوارکاری کرمان در کشور شده است. هر ساله جشنواره برگزار می شود و کرمان در حال تبدیل شدن به قطب سوارکاری کشور است.
برنامه زنده "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 22 فروردین با اجرای ارمنده بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سوارکاری و چوگان)