صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 29 خرداد با حضور دکتر مهرافزا منوچهری، نائب رئیس بانوان فدراسیون تنیس به موضوع نحوه انتخاب تیم ملی تنیس بانوان برای اعزام به بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مهرافزا منوچهری، نائب رئیس بانوان فدراسیون تنیس در پاسخ به علت نارضایتی عده ای از بازیکنان تنیس به نحوه انتخاب تیم ملی بانوان برای اعزام به مسابقات آسیایی جاکارتا اظهار کرد: متاسفانه در رشته تنیس شرایط متفاوت است. بازیکنان هر کدام مربی خصوصی دارند و خودشان و مربیانشان توقعات زیادی دارند.
وی ادامه داد: 11 بهمن ماه 96، طی نامه ای از فدراسیون درخواست شد که اسامی بازیکنان احتمالی را برای حضور در بازیهای آسیایی اعلام کنیم. ما هم از آنجا که منطقا باید بهترین نفرات خود را اعزام کنیم، دو نفر اول رنکینگ که از نظر مهارتی بسیار بالا و سطح شان با سایر بانوان کاملا متفاوت بود را اعلام کردیم.
منوچهری با اشاره به در نظر گرفته شدن 3 سهمیه برای بخش بانوان جهت شرکت در بازیهای آسیایی عنوان کرد: فدراسیون تنیس تصمیم گرفت که دو مرحله انتخابی برگزار کند. در مرحله اول نیز به کلیه بازیکنان شرایط را اعلام کردیم که 3 سهمیه داریم و نفرات نهایی براساس عملکردشان و همچنین نظر کادر فنی مشخص خواهند شد. البته در مرحله اول انتخابی، غزل پاک باطن به علت مشکلاتی که با دانشگاهش داشت، حضور نداشت و بعد به گروه اضافه شد. در مرحله دوم انتخابی که زودتر از موعد مقرر برگزار شد، صدف صادق وزیری، غزل پاک باطن، شهرزاد بانی سعید به عنوان 3 نفر اول و سارا آزاد دوست به عنوان ذخیره انتخاب شدند تا در 3 دوره اردوی بعدی کار را ادامه دهند.
وی تصریح کرد: مسئولان فنی ما با ارزیابی عملکرد بازیکنان حاضر در اردو بهترینها را انتخاب کردند. بعلاوه مستندات شامل بازیها و امتیازات بازیکنان هم موجود است. در ضمن ما از ابتدا به بازیکنان دعوت شده به اردو خاطر نشان کردیم که صدف صادق زیری و غزل پاک باطن به علت تفاوت بسیار زیادی که با بقیه تنیسورهای ما دارند، انتخاب شده و اسامی آنها اعلام شده است و رقابت در مورد نفرات بعدی است ولی الان عده ای از بازیکنان کم لطفی کرده و ادعا می کنند که در جریان این موضوع نبوده اند.
برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 29 خرداد کاری از گروه علوم ورزشی با اجرای شاهرخ کشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • آخرین برنامه های مسابقات تنیس روی میز کشور

  • درخواست میزبانی ایران برای مسابقات دیویس کاپ آسیا

  • آغاز اردوهای تیم ملی تنیس از هفته چهارم آبان

  • تحویل باشگاه اسکواش انقلاب به فدراسیون اسکواش

  • رویکردهای جدید فدراسیون اسکواش در توسعه ورزش قهرمانی

  • برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس تنیس روی میز

  • دستاوردهای برگزاری رقابتهای تنیس زیر 14 سال آسیا در تایلند

  • انتخاب نفرات برتر تنیس ساحلی

  • برنامه های جدید فدراسیون تنیس در توسعه کیفی این رشته

  • نیما و نوشاد عالمیان و لیگ های اروپایی