جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

آذری: برای وارد كردن میله هالتر اسپانسر گرفتیم/ بودجه وزنه بردار بانوان كمتر از آقایان است

سرپرست و مربی تیم ملی وزنه برداری  دختران نوجوان گفت: دختران ما با كمترین زمان به این جایگاه رسیدند و راه سختی را پیش رو داریم.

1400/07/26
12:47

به گزارش رادیو ورزش؛ سارا آذری سرپرست و مربی تیم ملی وزنه برداری دختران نوجوان در ارتباطی با برنامه جهان ورزش (وزنه‌برداری) كاری از گروه مسابقات درباره ابهامات مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری نوجوانان جهان اظهار داشت: این دختران را از شهرهای مختلف كشور دعوت كردیم. انتخابی هم كه داشتیم بر اساس مسابقات استان‌ها،و عملكرد آنان در طول اردوها بود. شرایط مسابقه ای متفاوت و غیرقابل پیش بینی است. امكان دارد ركورد اعلام شده از سمت ما با ركوردی كه ورزشكاران كسب كردند متفاوت باشد. افراد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه در تمامی مسابقات این نكته را می‌دانند.

وی با اشاره به امكانات و شرایط متفاوت در همه استان‌ها افزود: ما سال گذشته به تمامی استان‌ها یك میله هالتر مخصوص بانوان ارسال كردیم. برای وارد كردن این میله‌ها اسپانسر گرفتیم و به خاطر محدودیت‌های تا یك جایی توانستیم این كار را ادامه دهیم. شاید یكسری مسائل در بانوان وجود دارد ولی ما فرقی بین آقایان و دختران قائل نمی‌شویم. محل اردو، غذا، امكانات خارج از اردو برای هر دو رده یكسان است. هر آنچه تیم ملی آقایان دارد تیم ملی بانوان هم دارد.

آذری از عدم برگزاری دوره‌های مربی‌گری عنوان كرد: باید یك زمان 3 الی 4 ساله از هر دوره مربیگری بگذرد و اگر غیر از این باشد غیراصولی است. اگر این اتفاق رخ دهد یك عده افراد غیرحرفه ای را وارد بدنه وزنه برداری كردیم. در درجه اول باید متقاضی این دوره‌ها را داشته باشیم ولی با وجود متقاضی این رشته را به گونه‌ای نشان می‌دهند كه انگیزه‌ها كم می‌شود. كمیته آموزش ما هر ماه 2 الی 3 كلاس به صورت مجازی برای مربی‌گری و دانش افزایی برگزار می‌كند. وزنه‌برداری یك رشته تخصصی و عملی است و اگر كسی می‌خواهد مربی‌گری درجه 3 را كسب كند باید تحت نظر مربی آموزش ببیند و شرایط كرونایی كمی كار را برای برپایی این دوره‌ها دشوار كرده است.

سرپرست و مربی وزنه‌برداری نوجوانان تاكید كرد: برنامه‌هایی كه در خصوص بانوان داشتیم قطعا بعد از 3 سال و خیلی زودتر از انتظار ما محقق شد كه ما توانستیم مقام سوم جهانی را كسب كنیم. همچنین در برنامه‌های آتی المپیادهای نوجوانان و نونهالان را داریم. البته این رشته را حذف كرده بودند طی رایزنی‌های انجام شده، این رشته مجدد به المپیاد بازگشت. اردوهای نوجوانان را هم به صورت مستمر و بدون تعطیلی برگزار می‌كنیم.

سارا آذری در پایان گفت: دختران ما با كمترین زمان به این جایگاه رسیدند. درخصوص شرایط استان‌ها هم به هر حال یك ورزش نوپایی است اما ما سعی می‌كنیم شرایط بهتر شود. باید نگاه ویژه تری به بانوان شود. چرا كه ما نشان دادیم در عرصه‌های بین المللی هم حرفی برای گفتن داریم. ما همان بودجه ای كه به بانوان تخصیص می‌دهند چه بسا بیشتر از آن را هزینه می‌كنیم. از بودجه‌های دیگر كاستیم و به بانوان اضافه كردیم. بودجه بانوان به دلیل تعداد كم وزنه‌بردار بانوان از آقایان كمتر است. ما یك راه سختی را شروع كردیم. وزنه‌برداران با همه توان كار كردند و حتی مدتی از خانواده‌های خود دور بودند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)