ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

سجاد انوشیروانی از زنگ خطر وزنه برداری کشور می گوید

برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 3 دی با حضور سجاد انوشیروانی، سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری به بررسی وضعیت وزنه برداری در سالهای اخیر اختصاص داشت.

1397/10/04
09:41

به گزارش رادیو ورزش؛ سجاد انوشیروانی، سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری پیرامون علت کناره گیری اش از سرمربیگری تیم ملی در سال گذشته اظهار کرد: همیشه منافع جامعه وزنه برداری و منافع کشورم برایم مهم است. در دوران سرمربیگری تیم ملی هم کارنامه موفقی داشتم و شرایط تیم خیلی خوب بود. روند رو به رشدی وجود داشت و چند ماه بعد هم عنوان قهرمانی جهان را کسب کردیم. برنامه ما حفظ قهرمانی تا المپیک ریو بود.
وی ادامه داد: اعتقاد دارم به عنوان سرمربی نماینده قشر مربیان زحمتکش کشور هستم. زمانیکه دیدم شرایط طوری پیش می رود که به جایگاه مربیگری توهین و حریم آن شکسته می شود؛ به این نتیجه رسیدم که این شرایط هم به قهرمانی مثل کیانوش رستمی، هم به جامعه وزنه برداری و هم خودم لطمه می زند. درنتیجه کناره گیری کردم. من عقب نشینی کردم ولی نه به خاطر خودم بلکه به خاطر وزنه برداری و جایگاه مربی.
انوشیروانی درخصوص ارتباط کناره گیری او با شیوه آماده سازی کیانوش رستمی در تیم ملی عنوان کرد: کیانوش رستمی هر روندی داشت؛ حمایت می شد و این رفتار به معنای توهین به جایگاه مربی بود. به نظرم بهترین تصمیم را گرفتم. به رستمی گفتم که ضرر می کند. افرادی مشاوره غلط به او می دادند و دوست داشتند به حاشیه برود و دچار مشکلات بشود.
وی در مورد وضعیت انتخاب و آماده سازی تیم ملی وزنه برداری برای حضور در المپیک 2020 بیان کرد: ما باید به خاطر کم شدن تعداد سهمیه ها از الان گزینه هایی که احتمال بالای کسب سهمیه دارند را جدا کنیم. بعلاوه خیلی قبل از آغاز المپیک لازم است وزنه برداران در 6 انتخابی کسب سهمیه المپیک شرکت کنند که در حال حاضر قطر کاپ را از دست داده ایم.
قهرمان اسبق وزنه برداری در رابطه با انتخابات هیئتهای وزنه برداری استانها گفت: فدراسیون در انتخابات مهندسی می کند و شرایط خوبی نیست. در کرمانشاه 3 بار اسم نویسی انجام شده است. این مسائل آینده وزنه برداری را دچار خطر می کند. گاها هم افرادی معرفی شده اند که از وزنه برداری نیستند. امروز جامعه وزنه برداری آگاه است و می داند کدام گزینه بهترین است. فدراسیون باید بجای دخالت مستقیم در انتخابات بی طرف باشد. در اکثر استانها سرپرستی اداره می شود و این وضعیت در ورزش کشور یک زنگ خطر است.
برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 3 دی با اجرای محمدرضا منصوریان بود. این برنامه دوشنبه ها ساعت 15:00 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)