صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه ها (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 5 شهریور با حضور آرش امیدفر، کارشناس دوچرخه سواری به ارزیابی عملکرد تیم ملی دوچرخه سواری کشور در بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ آرش امیدفر، کارشناس دوچرخه سواری پیرامون نتایج ضعیف تیم ملی دوچرخه سواری در بازیهای آسیایی اظهار کرد: توقع می رفت که حداقل در کوهستان 2 مدال بگیریم ولی متاسفانه شرایط به نحوی رقم خورد که دستمان از مدال کوتاه ماند. وی درخصوص اتفاقاتی که حین مسابقات برای دو نفر از رکابزنان رخ داد، گفت: دوچرخه فرانک پرتو آذر یکی از بهترین دوچرخه های دنیاست. دوچرخه ای در این سطح و با قدرت پای یک دوچرخه سوار خانم نباید زنجیرش پاره شود. بدشانسی بهانه ای بیشتر نیست و یک جای کار ایراد داشته که زنجیر پاره شده است. همینطور هم در مورد دوچرخه حسین زنجانیان که جز بهترین دوچرخه های دنیاست.
امیدفر تصریح کرد: رکابزنان ما در این دوره بهترین تجهیزات، امکانات و ثبات مربیان را داشتند. وقتی مربی خارجی می آوریم باید حداقل هایی را کسب کنیم. ولی ما در این مدتی که از مربیان خارجی بهره بردیم، حتی 4 دوچرخه سوار در کنار ملی پوشان تربیت نکردیم و اگر این چند نفر دوچرخه سواری را کنار بگذارند، دیگر نفری نداریم.
این کارشناس تاکید داشت: این مسائل باید ریشه یابی شود. تعدادی از همین دوچرخه سواران در ترکیب تیم ارتش به مسابقات اعزام و قهرمان جهان شدند. ولی چرا نتوانستند در بازیهای آسیایی نتیجه بگیرند.
وی در ادامه افزود: ورزش علم، تمرین و مدیریت است. شاید من به عنوان مربی برنامه داشته باشم که ایراد دارد، در اینجا وظیفه مدیریت مجموعه است که دست بگذارد و نظر کارشناسان را بخواهد. دو سال پیش طی جلسه ای در فدراسیون قرار شد 6 و 7 مربی که بیشتر دست اندر کار هستند، کارگروهی تشکیل دهند و روی برنامه ها نظر دهند. این طرح شروع شد ولی ادامه پیدا نکرد.
امید فر عقیده داشت: ما باید لیگ پویا و تیمهای حرفه ای داشته باشیم. ولی تیمها به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی کشور منحل می شوند که شهرداری تبریز مثالی از این دست است. قبلا چند تور مثل مازندران، کرمان و اراک در کشور برگزار می شد ولی الان تنها یک تور آذربایجان برقرار است. چون تورها هزینه بالایی دارند و فدراسیون بودجه لازم را ندارد.
وی در آخر عنوان کرد: مهمترین موضوع مدیریت است و مدیر قوی می تواند بهترین نتیجه را از کمترین امکانات بگیرد. البته خسرو قمری خیلی زحمت کشیده و برای این دوره از مسابقات از هیچ چیزی فروگذاری نکرده است. ولی شاید 50 درصد از کسانی که در کنار تیم بودند، در سطح ملی نبودند.
برنامه زنده "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 5 شهریور با اجرای درخشنده و کارشناسی ادگار شمعونیان بود. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • عملکرد ضعیف دوچرخه سواران در مسابقات قهرمانی پیست آسیا

  • مسابقات دوچرخه_سواری قهرمانی آسیا

  • وضعیت تیم ملی دوچرخه سواری در آستانه اعزام به قهرمانی آسیا

  • "میورا" ژاپنی، گزینه اصلی مربی دوچرخه سواری کوهستان

  • کمبود ورزشکار در رشته دوچرخه سواری بانوان

  • ملاک فدراسیون دوچرخه سواری برای اعزام به دوره های بین المللی مربیگری و داوری

  • ارزیابی عملکرد تیم های داخلی در تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان

  • نتیجه ضعیف دوچرخه سواری برآیند زیرساخت ضعیف

  • دلایل عدم کسب نتیجه مطلوب دوچرخه سواری در جاکارتا

  • اعتراض ایران به تغییر زمان رقابتهای دوچرخه سواری بازیهای آسیایی