صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های آبی یکشنبه 3 اردیبهشت با حضور کتایون اشرف، رئیس کمیته آب های خروشان فدراسیون قایقرانی و سرمری تیم ملی بانوان به بحث درباره فعالیت های این رشته ورزشی پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی قایقرانی آب های خروشان چندی پیش در رقابت های تایلند حضور داشت و نتایجی بدست آورد که امیدوارانه بود. کتایون اشرف، رئیس کمیته آب های خروشان فدراسیون قایقرانی و سرمربی تیم ملی بانوان دراینباره اظهار کرد: در واقع تیم ملی بانوان ما نتایج خوبی را کسب کرد چون ما کار را از رده سنی نوجوانان شروع کرده بودیم؛ توانستیم همانند کشورهای چین، تایلند، تایوان، چین و ژاپن تیم داشته باشیم. خوشبختانه نوجوانان ما اجرای خوبی داشتند. از طرفی در بخش بزرگسالان هم موفق بودیم و به این توانایی رسیده ایم که ترکیب نوجوانان و جوانان را در کنار هم داشته باشیم تا انتقال تجربیات بخوبی صورت گیرد.
نکته جالب اینجاست که تمام قهرمانان المپیکی که سهمیه المپیک داشتند یا در رقابت های المپیک شرکت کرده بودند؛ در این رقابت ها حاضر بودند و تقریبا تمام تیم ها با بهترین بازیکنان خود حضور پیدا کرده بودند تا در این رقابت توانایی های خود را محک بزنند. اگر چه در رشته اسلالوم بر خلاف رشته های دیگر که بیشتر تجربه در آنها تعیین کننده است؛ نوجوانان هم به قدر بزرگسالان تاثیرگذارند. در این رشته تکنیک حرف اول و آخر را می زند و پس از آن قدرت بدنی اثر مثبتی خواهد داشت. پیست خانم ها و آقایان مشابه هم و رکوردها به هم نزدیک است. هر ورزشکاری که تکنیک بهتری داشته باشد و بهتر تمرین کرده باشد درصد موفقیت بیشتری خواهد داشت.
اشرف در خصوص لزوم حضور مربی خارجی برای هدایت تیم تصریح کرد: داشتن یک مربی قدرتمند لازم و نظر من در این مورد مثبت است. داشتن تکنیک صحیح در این رشته بسیار مهم است. کشورهایی مانند چین که در گذشته فقط روی قدرت بدنی تمرکز داشتند هم به این نتیجه رسیده اند که تکتیک مهم تر از همه فاکتورهاست. زمانی که از افراد با تجربه ای بهره می بریم که مسیر را بدرستی می شناسند از راه آزمون و خطا پیش نمی رویم. ما در این مدت سعی کرده ایم از تجربیات مربیان خارجی بهره ببریم. در اردوهای خارج از کشور و اردوهای مشترک با تیم های خارجی این انتقال تجربیات صورت گرفته است. هر چه تیم به سمت حرفه ای شدن پیش می رود بیشتر از تجربیات کسانی که از مسیر قهرمانی گذشته اند؛ استفاده می کنیم.
هر چه به المپیک نوجوانان در 2018 نزدیک تر می شویم سعی ما برای جمع آوری اطلاعات بروز بیشتر می شود. زیرا هر چقدر مربیان آگاه تر باشند ورزشکاران موفق تر خواهند بود. در طرحی مرتبط با نوجوانان که کمیته جهانی المپیک حامی و کمیته ملی المپیک مجری آن است؛ با هدف پرورش قهرمانان کمپ هایی را برگزار خواهیم کرد. در این کمپ ها که اولین آن پس از دوره امتحانات دانش آموزان و در اواخر خرداد است؛ برای نوجوانان و مربیان دوره های آموزشی و کارگاه هایی قرار داده ایم که مربیان، قهرمانان و ورزشکاران المپیکی الگوی خارجی و داخلی حضور دارند. علاوه بر آموزش تکنیک درست و استفاده از روش های علمی، بر منش قهرمانی تاکید می شود. این طرح کم نظیر در راستای پرورش نیروهای قدرتمندتر است و امیدواریم به خوبی پیش برود تا الگوی خوبی برای سایر کشورها باشیم.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یکشنبه 3 اردیبهشت کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی و به تهیه کنندگی محسن افضلی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته درمیان) از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • برنامه های رضوانی در دوران ریاست جدید

  • تحلیل رقابت های لیگ برتر واترپلو

  • طلایی شدن کانوپولو و انگیزه ها برای مسابقات جهانی

  • حذف سرپرستی از فدراسیون ها

  • نقد لیگ واترپلو

  • درخشش پاروزنان روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا

  • کسب اولین مدال جهانی قایقرانی

  • تمهیدات فدراسیون نجات غریق و ایمنی سواحل

  • مدال پرافتخار قایقران مازندرانی در مسابقات جهانی

  • تشکیل تیم ملی شنای بانوان پس از 12 سال