جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

فرید خمامی: كار سختی برای حضور در رقابت های جهانی كاراته داریم

دبیر سازمان تیم های ملی كاراته گفت: زمان كمی برای آماده سازی بازیكنان تا مسابقات جهانی كاراته در پیش داریم.

1400/04/29
12:52

به گزارش رادیو ورزش؛ مازیار فرید خمامی دبیر سازمان تیم های ملی كاراته در گفت و گو با برنامه جهان ورزش (ویژه ورزش های رزمی) درباره حضور 46 كاراته كا در اردوی تیم های ملی كاراته در 2 بخش بانوان و آقایان بیان كرد: در ابتدا برای كاروان ورزش ایران به خصوص المپین های كاراته در المپیك توكیو آرزوی موفقیت دارم. مسابقات جهانی هر 2 سال یكبار برگزار می شود و مسابقات قهرمانی كشور را همیشه بهمن و اسفند ماه برگزار می كردیم اما به واسطه ویروس كرونا, با درخواست كادر فنی بازیكنانی كه در سال 1398 در قهرمانی كشور, جایگاه در رنكینگ و عملكرد كاراته وان مالزی, ازبكستان و ... شرایط خوبی داشتند در اردوی تیم ملی با انجام تست كرونا شركت كردند. بازیكنان همچنین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هم در مسابقات انتخابی شركت می كنند.

او افزود: افرادی كه از اردو خط می خورند می توانند در مسابقات انتخابی تیم های ملی شركت كنند. این افراد خط خورده هم رنكینگ های خوبی دارند و این شانس را دارند تا باز هم خود را در انتخابی با قرارگیری روی سكو محك بزنند.

فرید خمامی درباره برگزاری این مسابقات پیش از المپیك عنوان كرد: تیم ملی نقاط قوت خوبی دارند و نقاط ضعفی هم در انتخابی های المپیك از سوی بازیكنان مشهود بود. باید 6 ماه زودتر این انتخابی ها برگزار می شد و الان 3 ماه تا رقابت های جهانی آماده سازی بازیكنان واقعا كار سختی است. زمان را از دست داده ایم و به سختی می توانیم كار را دنبال كنیم. فعلا ملاك اصلی مسابقات قهرمانی كشور است. باتوجه به حضور بازیكنان در اردو این شائبه به وجود آمد كه این اردو آخرین مرحله برای حضور بازیكنان در تیم ملی است اما همچنان در رقابت های انتخابی این بازیكنان شانس ملی پوش شدن را دارند.


برنامه جهان ورزش ویژه ورزش های رزمی روزهای سه شنبه از رادیو ورزش ساعت 9 به صورت زنده پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)