جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

مردانی: شانس مهدی زاده و صادقی در كسب سهمیه كاراته بیشتر است

مردانی رئیس شورای فنی و راهبردی كاتا از وضعیت كاراته كاران راه یافته به المپیك و شرایط آن ها مطالبی را عنوان كرد.

1400/03/18
14:05

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدعلی مردانی رئیس شورای فنی و راهبردی كاتا در برنامه " ورزش ایران (ورزش های رزمی) " روی آنتن زنده آمد.

محمد علی مردانی با اشاره به مسابقات توكیو و كسب سهمیه المپیك گفت: این دوره از مسابقات چون آخرین مرحله رقابت های 2021 كاراته هست در دور نخست بازیكنان با یكدیگر به صورت حذفی مسابقه داده و 4 نفر اصلی كه به فینال رسیدند به صورت دوره ای با هم مسابقه خواهند داشت و از بین آن ها 3 نفر انتخاب شده و با 5 نفر انتخابی قبل، 8 نفر مجوز ورود را در كمیته انفرادی خواهند گرفت. در مورد كاتا هم به همین شیوه است و 4 نفر آخر كه بالا رسیدند مسابقه داده و در نهایت 3 نفری كه بالاترین نمره را كسب كردند، انتخاب می شوند.

وی درخصوص نماینده های تیم كشور و شانس كسب مدال در المپیك عنوان كرد: 4 نفر شركت كننده اصلی داریم كه 2 نفر آن ها در كاتای انفرادی و 2 نفر هم در كمیته انفرادی هستند كه در كاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی شرایط مناسبی نسبت به بقیه حریفان خود دارد و اگر بتواند كاتاهای خود را درست انتخاب كند كسب سهمیه برای او دور از دسترس نیست‌. ابوالفضل شهرجردی با توجه به رنكینگ او كه 33 می باشد و حریفانش از آلمان، مصر، مراكش و... رنك بالایی دارند، شرایط سخت تر و شانس كم تری را دارد البته كاراته كار خوبی است فقط باید بیشتر تلاش كند.

رئیس شورای فنی و راهبردی كاتا در پایان از وضعیت دیگر بازیكنان گفت: در حال حاضر امیر مهدی زاده از نظر روحی شرایط مناسبی پیدا كرده و تمریناتش هم زیر نظر مربی و كادر فنی انجام می شود و فكر می كنم اگر شرایط روحی خود را حفظ نماید مدال گرفتن او هم دور از دسترس و انتظار نیست ولی شرایط سخت و دشواری را دارد. در وزن منهای 67 حریفانی از كشورهای فرانسه، ایتالیا، مصر، روسیه و... هستند و تنها در صورتی می تواند مدال كسب كند كه از همه رقیبان خود پیشی گرفته و برنده شود. همچنین رزیتا علیپور هم شرایط خوبی دارد و در بین حریفان خود نفر دوم می باشد و اگر به بازی ها توجه بیشتری بكند قطعا او را در جایگاه های برتری خواهیم دید.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)