جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

نحوه انتخاب تكواندوكاران اعزامی به مسابقات داخل سالن


برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 6 تیر، اخباری از ورزشهای رزمی را مرور كرد و در ادامه با فریبرز عسگری، مربی تیم ملی تكواندو به گفتگو پرداخت.

1396/04/07
08:31


به گزارش رادیو ورزش؛ بیست و سومین دوره رقابتهای جهانی از روز شنبه در كره جنوبی در حال برگزاری است. تیم ملی تكواندو كشورمان در گروه مردان و زنان با تركیب كامل در این مسابقات حضور پیدا كرده است. تا به اكنون در گروه مردان، كره جنوبی و روسیه هر كدام با كسب یك مدال طلا در صدر جدول به صورت مشترك ایستاده اند و ایران با یك نقره و دو برنز در رتبه دوم و تایلند با یك برنز در رتبه سوم قرار دارد. در گروه بانوان كره جنوبی و صربستان هر كدام با كسب یك مدال طلا در رتبه اول، ویتنام با یك نقره در رتبه دوم و چین و كرواسی با كسب یك برنز در مقام سوم ایستاده اند.
فریبرز عسگری، مربی تیم ملی تكواندو، در پاسخ به این سوال كه نفرات اعزامی به مسابقات داخل سالن را چطور انتخاب می كنید، عنوان كرد: با توجه به فرصت كوتاهی كه وجود دارد، رقابت ورود به اردو نداریم، اما رقابت درون اردویی داریم. تصمیم گرفتیم از نفراتی كه در اردوهای تیم كشورهای اسلامی، تیم ملی دانشجویان و تیم اعزامی به مسابقات جهانی حضور داشتند، 3 یا 4 نفر را در هر وزن به اردوی آمادگی جسمانی دعوت كنیم تا انشالله در طول اردو از بین این ورزشكاران تیم اعزامی انتخاب شود.
مربی تیم ملی تكواندو، تصریح كرد: اكنون شرایطی در تكواندو وجود دارد كه با قبل متفاوت است. ما همزمان با مسابقات هنرهای رزمی و داخل سالن، مرحله دوم مسابقات گرندپری را داریم و قطعا ً تعدادی از ورزشكارانی كه رنكینگ بالایی دارند را نخواهیم داشت. ما باید با توجه به داشته هایمان نفرات را به اردوها دعوت كنیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا این امكان وجود دارد كه بنا به صلاح دید كادر فنی، بازیكنی در انتخابات درون اردویی شركت كند و مستقیم در لیست اعزامی قرار بگیرد، عنوان كرد: این حق هر مربی است كه بتواند از داشته هایش استفاده كند. اگر شرایط به گونه ای رقم بخورد كه بازیكنی با حریفانش اختلاف فاحشی داشته باشد، برای اینكه از آسیب دیدگی اش جلوگیری شود، مربی می تواند این كار را انجام بدهد؛ اما اكنون بازیكنانی كه در اردو حضور دارند، همه در یك سطح هستند و ما باید انتخاب درون اردویی را داشته باشیم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)