جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

اعزام تیم جودو مردان به ژاپن و چین

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 16 خرداد، در گفتگو با محمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودو، به بررسی سطح مسابقات آسیایی هنگ كنگ پرداخت.

1396/03/16
15:20

به گزارش رادیو ورزش؛ در بیست و ششمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا، تیم ملی كشورمان با 2 مدال نقره و یك برنز رتبه ششم آسیا را از آن خود كرد. ژاپن با 8 مدال طلا در رتبه اول و كره جنوبی با 3 مدال طلا در رتبه دوم قرار گرفت.
محمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودو، در ارتباط با سطح مسابقات آسیایی هنگ كنگ اظهار داشت: سطح مسابقات آسیایی همیشه بالاست. خداروشكر در این رقابتها نسبت به سالهای گذشته عملكرد بهتری داشتیم. در بخش انفرادی توانستیم 2 مدال نقره با ارزش كسب كنیم و در مسابقات تیمی هم توانستیم مدال برنز را از آن خود كنیم.
از سال 2012 به بعد مسابقات تیمی در آسیا برگزار شد كه تیم ملی كشورمان در این دوره از رقابتها توانست اولین مدال تیمی خود را كسب كند.
وی، در پاسخ به این سوال كه چرا در سالهای اخیر كسب مدال تیم ژاپن در بخش بانوان رشد بهتری داشته است، بیان كرد: این سیاست گذاری فدراسیون ژاپن است و اینطور نیست كه نتواند در بخش مردان مدال كسب كند. ژاپن همیشه در بخش بانوان صاحب نام بوده و در آسیا هم قطب اول جودو بانوان به حساب می آید.
منصوری، برنامه بعدی كه برای تیم مردان در نظر گرفته شده را اینطور شرح داد: روز جمعه تیم اصلی مردان به اردوی تمرینی ژاپن اعزام می شود. خداروشكر این اعزام پس از سالها اتفاق می افتد. بعد از این اردو تعدادی از ملی پوشان به ایران بازنمی گردند و در گرندپری چین شركت خواهند كرد.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)