صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 5 تیر، با شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته، درباره مسابقات مهم پیش رو و وضعیت آمادگی بازیکنان به گفتگو پرداخت.به گزارش رادیو ورزش؛ شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته، در ارتباط با نحوه گزینش نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی و مسابقات آسیایی اردن گفت: خوشبختانه کاراته کشور اکنون این پتانسیل را دارد که در هر وزن 2،3 بازیکن در یک فصل داشته باشد، به همین علت در نظر گرفتیم که در مسابقات آسیایی اردن یک تیم تقریباً جوان را اعزام کنیم. در کمیته انفرادی میانگین سنی بازیکنان 23 سال است. میرزایی و صالح ابوذری در اوزان -67 و -84 دو بازیکنی هستند که سال گذشته در مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا شرکت کردند. در اردن با یک ترکیب جدید در انفرادی شرکت خواهیم کرد؛ اما برای بازیهای آسیایی فاکتورهایی از قبل مشخص شده بود. نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی بر اساس عملکردشان در سال 2018، نقطه نظرات فنی و ارزیابی که در اردو نسبت به بازیکنان داشتیم، انتخاب خواهند شد.
وی، افزود: انشالله بتوانیم در مسابقات آسیایی اردن با این ترکیب جوان نتیجه فوق العاده ای بگیریم تا آینده روشنی را پیش روی کاراته داشته باشیم. در بازیهای آسیایی هم انشالله بتوانیم 2 مدال طلای کسب شده در اینچئون را ارتقا دهیم و هم از نظر کیفیت و هم از نظر مرغوبیت نسبت به 2 دوره گذشته بهتر باشیم. این پتانسیل را داریم و با این هدف شرکت خواهیم کرد.
سرمربی تیم ملی کاراته، خاطرنشان کرد: مهمترین مسابقات امسال تیم ملی کشورمان رقابتهای جهانی اسپانیا در آبان ماه است که وضعیت ما را در رنکینگ المپیک مشخص خواهد کرد؛ زیرا این رقابتها رنکینگ 12 را دارد.
هروی، در پاسخ به این سوال که آیا اردوی بازیکنان اعزامی به اردن با اردوی بازیکنان اعزامی به بازیهای آسیایی ادغام شده است یا خیر، بیان کرد: اردوهای ما با هم ادغام شده اند؛ زیرا بازیکنانی که در بازیهای آسیایی شرکت می کنند، به عنوان دیدار تدارکاتی در رقابتهای اردن حاضر می شوند و در کمیته تیمی به روی تاتامی خواهند رفت.
وی، در خاتمه گفت: با توجه به اینکه مسابقات ما حلقه وار به هم وصل هستند، اردوهایمان تعطیل نمی شود و بعد از مسابقات آسیایی اردن بازیکنان را حفظ خواهیم کرد. 4 کاراته کا برای بازیهای آسیایی و دیگر بازیکنان برای مسابقات لیگ جهانی آلمان در شهریور و نیز مسابقات جهانی اسپانیا کار خود را ادامه می دهند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • فرجی مشاور امور پارلمانی کمیته ملی المپیک شد

  • سرمربی تیم ملی پومسه میهمان ویژه رادیو ورزش

  • مسیر موفقیت کاراته کشور و کسب نخستین نایب قهرمانی جهان

  • طرحی جدید در فدراسیون جهانی کاراته

  • مدیریت قوی ووشوی کشور و 10 سال ماندن در اوج

  • بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان آغاز شد

  • پروسه قانونی اعتراض به قضاوت داور در تکواندو

  • گپ و گفتی با حاج یوسف زاده، سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم بینایان

  • نتایج درخشان تیم جودوی نابینایان و کم بینایان در بازیهای پاراآسیایی

  • فرزان عاشورزاده، سونامی تکواندوی جهان