جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

سرمربی تیم ملی كاراته: با تیمی جوان راهی مسابقات آسیایی می شویم

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 5 تیر، با شهرام هروی، سرمربی تیم ملی كاراته، درباره مسابقات مهم پیش رو و وضعیت آمادگی بازیكنان به گفتگو پرداخت.

1397/04/05
15:45به گزارش رادیو ورزش؛ شهرام هروی، سرمربی تیم ملی كاراته، در ارتباط با نحوه گزینش نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی و مسابقات آسیایی اردن گفت: خوشبختانه كاراته كشور اكنون این پتانسیل را دارد كه در هر وزن 2،3 بازیكن در یك فصل داشته باشد، به همین علت در نظر گرفتیم كه در مسابقات آسیایی اردن یك تیم تقریباً جوان را اعزام كنیم. در كمیته انفرادی میانگین سنی بازیكنان 23 سال است. میرزایی و صالح ابوذری در اوزان -67 و -84 دو بازیكنی هستند كه سال گذشته در مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا شركت كردند. در اردن با یك تركیب جدید در انفرادی شركت خواهیم كرد؛ اما برای بازیهای آسیایی فاكتورهایی از قبل مشخص شده بود. نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی بر اساس عملكردشان در سال 2018، نقطه نظرات فنی و ارزیابی كه در اردو نسبت به بازیكنان داشتیم، انتخاب خواهند شد.
وی، افزود: انشالله بتوانیم در مسابقات آسیایی اردن با این تركیب جوان نتیجه فوق العاده ای بگیریم تا آینده روشنی را پیش روی كاراته داشته باشیم. در بازیهای آسیایی هم انشالله بتوانیم 2 مدال طلای كسب شده در اینچئون را ارتقا دهیم و هم از نظر كیفیت و هم از نظر مرغوبیت نسبت به 2 دوره گذشته بهتر باشیم. این پتانسیل را داریم و با این هدف شركت خواهیم كرد.
سرمربی تیم ملی كاراته، خاطرنشان كرد: مهمترین مسابقات امسال تیم ملی كشورمان رقابتهای جهانی اسپانیا در آبان ماه است كه وضعیت ما را در رنكینگ المپیك مشخص خواهد كرد؛ زیرا این رقابتها رنكینگ 12 را دارد.
هروی، در پاسخ به این سوال كه آیا اردوی بازیكنان اعزامی به اردن با اردوی بازیكنان اعزامی به بازیهای آسیایی ادغام شده است یا خیر، بیان كرد: اردوهای ما با هم ادغام شده اند؛ زیرا بازیكنانی كه در بازیهای آسیایی شركت می كنند، به عنوان دیدار تداركاتی در رقابتهای اردن حاضر می شوند و در كمیته تیمی به روی تاتامی خواهند رفت.
وی، در خاتمه گفت: با توجه به اینكه مسابقات ما حلقه وار به هم وصل هستند، اردوهایمان تعطیل نمی شود و بعد از مسابقات آسیایی اردن بازیكنان را حفظ خواهیم كرد. 4 كاراته كا برای بازیهای آسیایی و دیگر بازیكنان برای مسابقات لیگ جهانی آلمان در شهریور و نیز مسابقات جهانی اسپانیا كار خود را ادامه می دهند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)