صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه


در برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 22 خرداد، احمد شقاقی، رئیس سبک شین کوشین و نایب رئیس فدراسیون کاراته، درباره سبک کیوکوشین توضیحاتی را ارائه کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ احمد شقاقی، نایب رئیس فدراسیون کاراته و رئیس سبک شین کیوکوشین، در پاسخ به این پرسش که روش شین کیوکوشین چه تفاوت اساسی با سایر روش های کیوکوشین دارد، بیان کرد: بعد از فوت اویاما، بنیانگذار کیوکوشین، این رشته چند شاخه شد. شین به معنی واقعیت است و شین کیوکوشین به معنی کیوکوشین واقعی است. پس از فوت اویاما کشمکش ها در رابطه با حق استفاده از لوگوی کیوکوشین زیاد بود و در نهایت کیوکوشین چند شاخه شد و با اسامی مختلف نامگذاری شد.
شین کیوکوشین که توسط میدوری مدیریت می شود، قبلاً به نام کیوکوشین بین المللی بود؛ اما با توجه به جلسه ای که با دختر مرحوم اویاما داشت، حق استفاده از لوگوی کیوکوشین را از وی دریافت کرد و به همین جهت کیوکوشین بین الملل را شین کیوکوشین نامیدند. این سازمان بسیار منسجم به کار خود ادامه می دهد و می توان گفت که اولین و قویترین سازمان کاراته دنیاست و هر ساله مسابقات فستیوال دانشجویان خود را در ژاپن برگزار می کند. بنده تا به اکنون ندیده ام که سبکی در رابطه با برگزاری فستیوال دانشجویان تا به این اندازه گسترده عمل کند.
وی، نیز درباره تفاوت سازمان جدید با سازمانی که بدست استاد اویاما اداره می شد، گفت: اکنون کاراته مدرن شده است. یک سری تکنیک ها حذف و یک سری به آن اضافه شده است. تکنیک هایی که امنیت هنرجو را چه در بخش تمرین و چه در بخش مبارزه به خطر می اندازد، حذف شده اند و حتی تغییراتی در کاتا به وجود آمده است. این رشته در دنیا علاقه مندان بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است. به اعتقاد من در بخش معنویت کاراته، اکنون شین کیوکوشین همان راه اویاما را ادامه می دهد.
نایب رئیس فدراسیون کاراته، در پاسخ به این پرسش که انجمن کیوکوشین از چه سالی وارد ایران شد، بیان کرد: این انجمن تقریباً 4 دهه و اندی است که در ایران فعالیت می کند و توسط استاد شیرزاد وارد ایران شده است.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • فرجی مشاور امور پارلمانی کمیته ملی المپیک شد

  • سرمربی تیم ملی پومسه میهمان ویژه رادیو ورزش

  • مسیر موفقیت کاراته کشور و کسب نخستین نایب قهرمانی جهان

  • طرحی جدید در فدراسیون جهانی کاراته

  • مدیریت قوی ووشوی کشور و 10 سال ماندن در اوج

  • بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان آغاز شد

  • پروسه قانونی اعتراض به قضاوت داور در تکواندو

  • گپ و گفتی با حاج یوسف زاده، سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم بینایان

  • نتایج درخشان تیم جودوی نابینایان و کم بینایان در بازیهای پاراآسیایی

  • فرزان عاشورزاده، سونامی تکواندوی جهان