مجله ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

مجله ورزش هاي رزمي

با سبک شیتوریو کن شی کان آشنا شویم

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 15 خرداد، با استاد اسماعیل خادمیان، رئیس سبک شتیوریو کن شی کان، درباره این سبک به گفتگو پرداخت.

1397/03/19
|
08:56


به گزارش رادیو ورزش؛ استاد اسماعیل خادمیان، رئیس سبک شتیوریو کن شی کان، به تاریخچه ای از این سبک اشاره کرد و گفت: سبک شیتوریو کن شی کان توسط استاد کنجی کوسانو ابداع شد. استاد کوسانو در دهه 40 میلادی و در سن 12 سالگی این سبک را زیر نظر استاد تانی آموزش دید و از شاگردان ارشد وی به شمار می رفت. او به دلیل استعداد درخشانی که داشت و درک و فراگیری سریع از تکنیک های کاراته در سن 30 سالگی دان 7 را از استاد تانی گرفت و با کسب اجازه از استادش این سبک را به نام خود به ثبت رساند.
استاد خادمیان ادامه داد: استاد کوسانو با توجه به اینکه از استادان درجه یک فدراسیون کاراته ژاپن و عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی شناخته می شد، به عنوان مدرس رسمی به سایر نقاط کشورهای جهان می رفت و شروع به تدریس می کرد. این سبک به دلیل داشتن کاتاهای زیبا و متعدد با استقبال زیادی روبرو شد. اکنون بیش از 35 کشور اروپایی و آمریکایی به عنوان نماینده استاد کوسانو در سراسر دنیا فعالیت می کنند.
وی، به حضور استاد کوسانو در ایران و آموزش سبک کن شی کان اشاره کرد و گفت: استاد کوسانو چند مرتبه به ایران سفر کرد و کاتاهای زیبایی را به نمایش گذاشت که تحسین اساتید ایرانی را به همراه داشت.
استاد خادمیان، تفاوت میان روش کن شی کان با دیگر روشهای سبک شیتوریو را اینطور تشریح کرد: تفاوت اصلی این روش با دیگر روش ها در نحوه ایستادن است که در این روش ایستادن طولانی تر و سنگین تر است. اجرای تکنیک ها در جهات مختلف که با هماهنگی گردش کمر، زاویه دست کامل و دید دقیقی همراه است، از تفاوت های ظریف این روش با روشهای دیگر به شمار می رود که تنها اساتید بزرگ و قدیمی می توانند به این تفاوتها پی ببرند.
برنامه مجله ورزش های رزمی، با اجرای فرید خطیری هر سه شنبه ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مجله ورزش های رزمی