جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

با سبك شیتوریو كن شی كان آشنا شویم

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 15 خرداد، با استاد اسماعیل خادمیان، رئیس سبك شتیوریو كن شی كان، درباره این سبك به گفتگو پرداخت.

1397/03/19
08:56


به گزارش رادیو ورزش؛ استاد اسماعیل خادمیان، رئیس سبك شتیوریو كن شی كان، به تاریخچه ای از این سبك اشاره كرد و گفت: سبك شیتوریو كن شی كان توسط استاد كنجی كوسانو ابداع شد. استاد كوسانو در دهه 40 میلادی و در سن 12 سالگی این سبك را زیر نظر استاد تانی آموزش دید و از شاگردان ارشد وی به شمار می رفت. او به دلیل استعداد درخشانی كه داشت و درك و فراگیری سریع از تكنیك های كاراته در سن 30 سالگی دان 7 را از استاد تانی گرفت و با كسب اجازه از استادش این سبك را به نام خود به ثبت رساند.
استاد خادمیان ادامه داد: استاد كوسانو با توجه به اینكه از استادان درجه یك فدراسیون كاراته ژاپن و عضو كمیته فنی فدراسیون جهانی شناخته می شد، به عنوان مدرس رسمی به سایر نقاط كشورهای جهان می رفت و شروع به تدریس می كرد. این سبك به دلیل داشتن كاتاهای زیبا و متعدد با استقبال زیادی روبرو شد. اكنون بیش از 35 كشور اروپایی و آمریكایی به عنوان نماینده استاد كوسانو در سراسر دنیا فعالیت می كنند.
وی، به حضور استاد كوسانو در ایران و آموزش سبك كن شی كان اشاره كرد و گفت: استاد كوسانو چند مرتبه به ایران سفر كرد و كاتاهای زیبایی را به نمایش گذاشت كه تحسین اساتید ایرانی را به همراه داشت.
استاد خادمیان، تفاوت میان روش كن شی كان با دیگر روشهای سبك شیتوریو را اینطور تشریح كرد: تفاوت اصلی این روش با دیگر روش ها در نحوه ایستادن است كه در این روش ایستادن طولانی تر و سنگین تر است. اجرای تكنیك ها در جهات مختلف كه با هماهنگی گردش كمر، زاویه دست كامل و دید دقیقی همراه است، از تفاوت های ظریف این روش با روشهای دیگر به شمار می رود كه تنها اساتید بزرگ و قدیمی می توانند به این تفاوتها پی ببرند.
برنامه مجله ورزش های رزمی، با اجرای فرید خطیری هر سه شنبه ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)