جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

تكواندوكاران و چالشهای پیش رو در رقابتهای قهرمانی آسیا

برنامه "مجله ورزش های رزمی" روز سه شنبه 8 خرداد، با بیژن مقانلو، سرمربی سابق تیم ملی تكواندو، درباره عملكرد تكواندوكاران كشور در رقابتهای قهرمانی آسیا گفتگو كرد.

1397/03/08
15:12


به گزارش رادیو ورزش؛ بیژن مقانلو، سرمربی سابق تیم ملی تكواندو، در ارتباط با نتایج كسب شده توسط ورزشكارانمان در رقابتهای قهرمانی آسیا ضمن متفاوت دانستن این دوره از مسابقات با دوره قبل اظهار داشت: در طول رقابتها ما همیشه 6 نماینده داشتیم. این دوره با توجه به شرایطی كه لحاظ شده بود، 2 تیم داشتیم كه در قالب 8 وزن شركت می كردند. در اوزان یكم، چهارم، هفتم و هشتم، 2 نماینده و در اوزان دوم، سوم، پنجم و ششم، 1 نماینده شركت كردند. در 4 وزن تیم اصلی نمایندگانی داشتیم كه می توانستند به ما كمك كنند تا پرفروغ تر ظاهر شویم و شانسمان برای قهرمانی آسیا بیشتر شود. البته نباید غافل شویم كه قهرمان شدن كار ساده ای نیست و اگر در سنوات گذشته قهرمانی های متعددی بدست آمد، شرایطش فرق می كرد.
وی با مثبت ارزیابی كردن عملكرد كادر فنی و تیم ملی تكواندو افزود: همین كه توانستند سكو كسب كنند، برای ما جای امیدواری است. زیرا در مسیر رشد قرار داریم. اما این را هم باید بدانیم از 12 بازیكنی كه اعزام شدند، 8 بازیكن از سنوات گذشته به خاطر جایگاه جهانی كه داشتند، از شرایط خوبی برخوردار بودند.
مقانلو تصریح كرد ما در 8 وزن نماینده داشتیم و این شرایط بسیار مطلوبی است. باید از این فرصت حداكثر استفاده را كرد كه بازیكنان ارتقاء رنكینگ داشته باشند تا در آینده بتوانند جزء 32 بازیكن برتر شوند و مجوز حضور در گرندپری را كسب كنند.
مقانلو تیم ملی تكواندو را تیمی جوان و دارای آتیه درخشان دانست و یادآور شد: تیم ما، تیم جوان و با تجربه ای است كه باید به آنها اعتماد كرد و در آینده حرفهای زیادی برای گفتن دارند..
وی در پاسخ به این سوال كه اگر ما با همین سطح فنی در بازیهای آسیایی شركت كنیم، چند درصد شانس كسب عنوان قهرمانی را خواهیم داشت، اظهار كرد: اسم و حساسیت مسابقات بار روانی خاص خود را روی بازیكن می گذارد. به طوریكه حتی بهترین بازیكنان ما هم تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. شاید اگر این مسابقات به اسم دیگری برگزار شود، بازیكن بتواند از پتانسیل های بیشتر خود استفاده كند. امیدوارم در فرصت باقیمانده بازیكنانمان به شرایطی برسند كه بتوانند از این بار روانی راحت تر عبور كنند. باید روی توانمندی و اعتمادبنفس تكواندوكاران بیشتر تمركز كنیم.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)