صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله ورزش های رزمی" روز سه شنبه 8 خرداد، با بیژن مقانلو، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو، درباره عملکرد تکواندوکاران کشور در رقابتهای قهرمانی آسیا گفتگو کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ بیژن مقانلو، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو، در ارتباط با نتایج کسب شده توسط ورزشکارانمان در رقابتهای قهرمانی آسیا ضمن متفاوت دانستن این دوره از مسابقات با دوره قبل اظهار داشت: در طول رقابتها ما همیشه 6 نماینده داشتیم. این دوره با توجه به شرایطی که لحاظ شده بود، 2 تیم داشتیم که در قالب 8 وزن شرکت می کردند. در اوزان یکم، چهارم، هفتم و هشتم، 2 نماینده و در اوزان دوم، سوم، پنجم و ششم، 1 نماینده شرکت کردند. در 4 وزن تیم اصلی نمایندگانی داشتیم که می توانستند به ما کمک کنند تا پرفروغ تر ظاهر شویم و شانسمان برای قهرمانی آسیا بیشتر شود. البته نباید غافل شویم که قهرمان شدن کار ساده ای نیست و اگر در سنوات گذشته قهرمانی های متعددی بدست آمد، شرایطش فرق می کرد.
وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد کادر فنی و تیم ملی تکواندو افزود: همین که توانستند سکو کسب کنند، برای ما جای امیدواری است. زیرا در مسیر رشد قرار داریم. اما این را هم باید بدانیم از 12 بازیکنی که اعزام شدند، 8 بازیکن از سنوات گذشته به خاطر جایگاه جهانی که داشتند، از شرایط خوبی برخوردار بودند.
مقانلو تصریح کرد ما در 8 وزن نماینده داشتیم و این شرایط بسیار مطلوبی است. باید از این فرصت حداکثر استفاده را کرد که بازیکنان ارتقاء رنکینگ داشته باشند تا در آینده بتوانند جزء 32 بازیکن برتر شوند و مجوز حضور در گرندپری را کسب کنند.
مقانلو تیم ملی تکواندو را تیمی جوان و دارای آتیه درخشان دانست و یادآور شد: تیم ما، تیم جوان و با تجربه ای است که باید به آنها اعتماد کرد و در آینده حرفهای زیادی برای گفتن دارند..
وی در پاسخ به این سوال که اگر ما با همین سطح فنی در بازیهای آسیایی شرکت کنیم، چند درصد شانس کسب عنوان قهرمانی را خواهیم داشت، اظهار کرد: اسم و حساسیت مسابقات بار روانی خاص خود را روی بازیکن می گذارد. به طوریکه حتی بهترین بازیکنان ما هم تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. شاید اگر این مسابقات به اسم دیگری برگزار شود، بازیکن بتواند از پتانسیل های بیشتر خود استفاده کند. امیدوارم در فرصت باقیمانده بازیکنانمان به شرایطی برسند که بتوانند از این بار روانی راحت تر عبور کنند. باید روی توانمندی و اعتمادبنفس تکواندوکاران بیشتر تمرکز کنیم.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • فرجی مشاور امور پارلمانی کمیته ملی المپیک شد

  • سرمربی تیم ملی پومسه میهمان ویژه رادیو ورزش

  • مسیر موفقیت کاراته کشور و کسب نخستین نایب قهرمانی جهان

  • طرحی جدید در فدراسیون جهانی کاراته

  • مدیریت قوی ووشوی کشور و 10 سال ماندن در اوج

  • بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان آغاز شد

  • پروسه قانونی اعتراض به قضاوت داور در تکواندو

  • گپ و گفتی با حاج یوسف زاده، سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم بینایان

  • نتایج درخشان تیم جودوی نابینایان و کم بینایان در بازیهای پاراآسیایی

  • فرزان عاشورزاده، سونامی تکواندوی جهان