جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

وضعیت ووشوكاران ایران در كازان روسیه

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 11 مهر، ضمن پیگیری اخباری از ورزش های رزمی، با مهران بهنام فر، سرمربی تیم های پایه كاراته كشور، در خصوص میزان آمادگی تیم برای اعزام به مسابقات جهانی گفتگو كرد.

1396/07/11
12:39

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی ووشوی كشور در 2 گروه مردان و زنان و در 2 بخش ساندا و تالو در چهاردهمین دوره مسابقات جهانی این رشته كه در كازان روسیه شركت كرده است. تا به اكنون مدال نقره هشت ورزشكار سانداكار تثبیت شده است. دیروز زهرا كیانی در فرم «جین شو» با امتیاز 9.56 بر سكوی سوم ایستاد و اولین مدال برنز را برای تیم ایران به ارمغان آورد.
مهران بهنام فر، سرمربی تیم های پایه كاراته كشور، در پاسخ به این سوال كه آیا از آمادگی نسبتی كه ورزشكاران در رقابتهای بین المللی تركیه كسب كرده اند، رضایت دارید، بیان كرد: ما برای مسابقات جهانی 2 مرحله اردو برگزار كردیم و بعد از آن عازم مسابقات تداركاتی استانبول شدیم. خاصیت دیدارهای تداركاتی این است كه با نقاط قوت و ضعف بازیكنان آشنا می شویم. ما در دو وزن 55 و 60 كیلوگرم آنطور كه انتظار می رفت، نتیجه نگرفتیم. در وزن 55 كیلوگرم نماینده كشورمان در دور دوم با حریف خود 2 بر 2 مساوی بودند و با رأی داور در هانتی بازنده اعلام شد. در وزن 60 كیلوگرم ملی پوش كشور با اختلاف یك امتیاز در دور دوم بازنده شد.
بهنام فر، عنوان كردمن هیچگاه مسائل داوری را در نتیجه دخیل نداسته ام؛ در نتیجه كسب شده در تركیه خودمان ایراد داشته ایم و تمام تلاشمان را می كنیم در فرصت باقی مانده ایرادات را به حداقل می رسانیم تا بتوانیم یك نمایش خوب در رقابتهای جهانی داشته باشیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه شما تا زمان اعزام چند مرحله اردو خواهید داشت، تشریح كرد: از دیروز مرحله چهارم اردو شروع شده و تا شنبه ادامه خواهد داشت. ما دو مرحله اول اردو اساس كار را بر بدنسازی گذاشته بودیم. قطعاً مرحله آخر اردو متصل به اعزام خواهد بود. 29 مهر تیم به اسپانیا اعزام می شود و تا زمان برگزاری مسابقات جهانی 2،3 روز اردو در اسپانیا خواهیم داشت.
سرمربی تیم های پایه كاراته، در خاتمه گفت: قول می دهم یك تیم آماده، با انگیزه و به دنبال یك نتیجه فوق العاده و ماندگار به این مسابقات اعزام شوند. امیدوارم با لطف خدا و تلاش تیم و كادر بتوانیم به نتیجه دلخواه برسیم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرا و كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)