جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

تصمیم گیری درباره نحوه اهدای مدال طلای المپیك لندن به كمیل قاسمی در المپیك زمستانی پكن

نحوه اهدای مدال طلای كمیل قاسمی در المپیك لندن در جلسه IOC در المپیك زمستانی پكن مشخص می‌شود.

1400/11/19
12:06

كمیل قاسمی در گفت‌و‌گو با برنامه جهان ورزش كه هر روز ساعت 9 الی 10 از رادیو ورزش پخش می‌شود درباره مربی‌گری در كامبوج گفت: از لحاظ استعداد این كشور حرفی برای گفتن ندارد، اما با استعدادیابی كه انجام می‌دهند شاید در سال‌های آینده بتوانند پیشرفت كنند.

وی اظهار كرد: كشتی ورزش محدودی است و شاید خیلی از كشورها در آن سرمایه گزاری نكنند و مثل فوتبال نیست. چند كشور جدید هستند كه به دنبال تزریق سرمایه در كشتی هستند و رفتن به كامبوج چالش جدیدی در زندگی من بوده و برای اینكه بتوانم در كشتی مثمرثمر باشم این كار را انجام می‌دهم.

قهرمان سابق المپیك بیان كرد: دلم می‌خواهد در ایران مربی گری كنم چون كشورمان چشمه جوشان است به خصوص در شهر خودم جویبار جوانان استعداد ذاتی دارند.

قاسمی گفت: هنوز مدال طلای المپیك لندن را نگرفتم البته گفتند مدالم به تایید كمیته بین المللی المپیك رسیده و قرار بود در یك جلسه تصمیم گیری شود. این موضوع سه ماه پیش توسط IOC تایید شد و گفتند مدالها را برای IOC بفرستید تا از آن طرف هم مدال طلا و حكم را ارسال كنند.

وی تصریح كرد: از اول كه این موضوع مطرح شد من خودم پیگیر آن شدم. دو سالی بود كه این قضیه مطرح شده بود. در این دو سال یكسری نامه به فدراسیون كشتی و كمیته ملی المپیك زدم كه پیگیری شود، اما این موضوع تا به تاییدیه قطعی برسد طولانی شد.

قهرمان سابق المپیك در پایان گفت: مهم این بود كه كمیته بین المللی المپیك این موضوع را تایید كند كه كرد. قرار بر این شده در المپیك زمستانی پكن هئیتی از كمیته ملی المپیك كشورمان به مسابقات بروند و قرار است جلسه‌ای با IOC تشكیل شود تا مشخص شود در كجا مدال من را تحویلم می‌دهند.

كمیل قاسمی در المپیك لندن موفق به كسب مدال برنز شده بود، اما با مثبت شدن آزمایش دوپینگ آرتور تایمازوف ازبكستانی و مودزامانشویلی گرجستانی مدال‌های طلا و نقره از آنها گرفته شد و مدال طلا به كمیل قاسمی رسید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)