جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

منصور برزگر : مافیای ورزش در همه‌جا حتی در رادیو و تلویزیون وجود دارد

منصور برزگر پیشكسوت كشتی و سرمربی سابق تیم‌ ملی عملكرد كشتی گیران آزاد در المپیك را خوب ارزیابی كرد.

1400/05/23
12:00

به گزارش رادیو ورزش؛ منصور برزگر پیشكسوت و سرمربی اسبق تیم ملی كشتی آزاد در گفتگوی اختصاصی با رادیو ورزش برنامه جهان ورزش(كشتی) عملكرد كشتی گیران‌ در المپیك را خوب ارزیابی كرد و گفت : متاسف هستیم كه به كشتی خیلی كم توجهی میشود و برنامه های تحلیلی در این خصوص كاهش داشته است.

برزگر در خصوص كسب مدال در المپیك ادامه داد : كسب مدال در المپیك خیلی راحت تر شده بود و اگر یك مقدار تلاش بیشتری میشد قطعا برنز در وزنهای مختلف به گردن ورزشكاران ما میفتاد.

برزگر در خصوص عملكرد تیم كشتی و بازیكنان گفت: من 7 دوره المپیك مربی بودم و در تمام این دوره ها همواره بعد از المپیك سر و صدا میشود و بعد از مدتی فروكش میكند تا دوره بعدی مسابقات كه مجددا صداها بلند میشود.

برزگر ادامه داد خیلی از كشورها از هم اكنون برنامه ریزی بلند مدت را شروع كردند و ما نیز باید برنامه 4 ساله برای المپیك بعدی را شروع كنیم.

پیشكسوت كشتی كشورمان افزود : تا زمانیكه ما در جابه جایی كادر مدیریتی ورزش را سیاسی میبینیم نتیجه همین خواهد بود چرا كه در این بین برای جابه جایی ها شایستگی و عملكرد افراد را خوب بررسی نمیكنیم.

برزگر درخصوص تفییرات كادر فنی برای مسابقات جهانی و داشتن برنامه بلندمدت گفت: باید ما برنامه ریزی داشته باشیم و هركسی قرار است در این جایگاه باشد حتما باید برنامه بلند مدت ارائه دهد.

مربی باسابقه كشورمان كشتیهای حسن یزدانی در المپیك را خوب ارزیابی كرد و ادامه داد : دلمان میخواست حسن یزدانی انتقام را از تیلور بگیرد اما نشد ولی اگر تیلور در مسابقات جهانی بیاید حسن یزدانی باید با پیروزی بر دیوید تیلور دل ما را خنك كند.

برزگر در خصوص توان بدنی یزدانی ادامه داد : حسن یزدانی اصلا از لحاظ بدنی كم نیاورد و یك لحظه غفلت باعث این شكست شد.

منصور برزگر در بخش پرحاشیه صحبتهایش گفت : ما در وزارت ورزش دنبال مافیا هستیم و ورزش در رادیو و تلویزیون دست همین مافیا میباشد كه فقط یك ورزش را پوشش میدهند و اساسا به ورزشهای مدال آور یا ورزشهای انفرادی توجهی نداریم كه سرانجام این مسائل مافیایی میشود همین نتایج ضعیفی كه كسب شده است.

برزگر در ادامه با یادآوری آمادگی بالای حسن یزدانی شد و این را گفت كه ما برای هر فردی باید یك كمیته آنالیز داشته باشیم و حریفان احتمالی را بررسی كنیم تا با یك لحظه غفلت مانند مسابقه یزدانی ؛ مدال را از دست ندهیم.

پیشكسوت كشتی در پایان با بیان اینكه ما مسائل روانی در كشتی را اهمیت نمیدهیم و در لحظه ای كه كشتی گیر به روی تشك میرود حمایت نمیشود گفت : كشتی گیران بسیار حرفه ای و توانمند ما گاهی بدلیل فشار روانی بالای مسابقات نمیتوانند در سطحی كه آماده هستند كشتی بگیرند و امیدواریم كه این مقوله روان در كشتی نیز رعایت شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)