جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

مهربان: چرخه انتخابی تیم ملی كشتی بر اساس عدالت است

دبیر فدراسیون كشتی گفت: در كادر فنی تیم ملی كشتی آزاد تقویت داریم نه تغییر و چرخه انتخابی تیم ملی بر اساس عدالت و كارنامه كشتی‌گیران تدوین شده است.

1402/08/30
11:15

ابراهیم مهربان، دبیر فدراسیون كشتی در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در مورد حكم محرومیت یك ساله محمدعلی گرایی بیان كرد: بعد از مسابقات جهانی، قبل از حكم نهایی برای محمدعلی گرایی تعلیق به وجود آمد كه همان موقع مكاتبات و مستنداتی را ارائه دادیم ولی مورد قبول قرار نگرفت. الان هم با توجه به رای صادر شده و محرومیت یكساله او از میادین كشتی و از دست دادن المپیك، ما اعتراض خود را به صورت مكتوب انجام دادیم و همه تلاشمان را برای وی خواهیم كرد. فدراسیون همواره در كنار این عزیزان است و نه مقابل آنها.

دبیر فدراسیون كشتی در مورد تغییرات در كادر فنی تیم ملی كشتی آزاد بزرگسالان گفت: هیچ صحبتی مطرح نشده است. با توجه به نتایج گرفته شده از مسابقات جهانی و آسیا به دنبال این هستیم كه تیم ملی را تقویت كنیم. تمهیداتی داریم كه در آن كه روند رو به رشد داشته باشیم. مثلاً محسن كاوه قرار است به عنوان ناظر در كنار تیم باشد و آقای درستكار سر جای خودشان هستند.

مهربان در مورد محرومیت یكی دیگر از جوان‌های فرنگی كار افزود: هنوز به صورت رسمی به ما چیزی اعلام نشده است. بعد از بررسی‌های بیشتر اگر به ما اعلام شود، حتماً این موضوع رسمی می‌شود.

دبیر فدراسیون كشتی در مورد چرخه‌ای كه برای انتخابی تیم ملی تدوین شده است اظهار كرد: چرخه‌ای كه برای عضویت تیم ملی تدوین شده بر اساس عدالت و كارنامه كشتی‌گیران در سال گذشته صورت گرفته است. كسی كه قهرمان جهان است، باید با كسی كه این عنوان را ندارد متفاوت باشد و كسی كه می‌خواهد خود را مطرح كند باید شرایط سخت‌تری را پذیرا باشد. عدالت این نیست كه انتخابی بگذاریم و همه با هر كارنامه‌ای كه دارند در آن شركت كنند. برای این چرخه فكر و وقت گذاشته شده است و در این چرخه كمترین ضریب اشتباه را خواهیم داشت.

مهربان در مورد انصراف تیم‌های لیگ برتری گفت: اینكه تیم‌های لیگ برتری دو هفته مانده به پایان مسابقات انصراف دهند، حتماً با توجه به ضمانت‌هایی كه سازمان لیگ از آنها گرفته است با آنها برخورد خواهد شد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)