باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

رضایی: اعزام‌ها در فدراسیون شمشیربازی محدود شد

نایب رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: برای 4 سال آینده برنامه فدراسیون شمشیربازی در پایه‌سازی در هر سه اسلحه، حضور كمتر در مسابقات و محدود كردن اعزام‌ها خواهد بود.

1403/02/11
12:17

شیرین رضایی نایب رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفت‌وگو با برنامه بانوی ایرانی رادیو ورزش در مورد عملكرد تیم شمشیربازی بانوان در مسابقات زون آسیا كه بدون كسب سهمیه المپیك انجام شد، بیان كرد: در مسابقات زون آسیا و انتخابی المپیك بهترین كشورها شركت كرده بودند. ما 3 نماینده در 3 اسلحه در این مسابقات داشتیم كه محك خوبی برای ما بود ولی نتایج را واگذار كردند.

وی ادامه داد: در اسلحه اپه و فلوره نیاز به كار زیادی داریم. زیرا تمام تمركز ما روی اسلحه سابر بوده و تمام هزینه‌ها و اردوها برای اسلحه سابر در نظر گرفته می‌شد. از دو نماینده‌ای كه در اسلحه اپه و فلوره شركت كردند انتظار بیشتری نداشتیم. ولی در اسلحه سابر از خانم سازنچیان به دلیل تعدد شركت در مسابقات از او انتظار بیشتری داشتیم كه وی در مقدماتی خوب حاضر شد ولی در آخر نتیجه خوبی كسب نكرد.

رضایی گفت: در سیستم جدید تمركز فدراسیون در توسعه در بخش اسلحه فلوره و اپه است و پیدا كردن استعدادهای خوب در این دو اسلحه در رده‌های نوجوانان و جوانان و سرمایه‌گذاری برای آینده شمشیربازی است.

نایب رئیس فدراسیون بانوان ادامه داد: تصمیم فدراسیون بر این است كه اعزام‌ها را كم كنیم و با توجه به هزینه‌دار بودن اعزام‌ها را محدود كنیم و تمركز در پایه‌سازی در نوجوانان و جوانان در هر سه اسلحه باشد. تمرین كردن، برگزاری اردوهای مشترك و كمتر مسابقه دادن از برنامه‌های 4 ساله آینده فدراسیون شمشیربازی است. البته این به این معنا نیست كه اصلاً در مسابقات شركت نكنیم. به صورت موردی و مسابقاتی كه در اطراف كشور باشد حتماً اعزام خواهیم داشت.

وی افزود: اوایل تیر ماه تیم ملی شمشیربازی با تركیب جدید در هر سه اسلحه برای مسابقات قهرمانی آسیا به كویت اعزام می‌شود و تیم زیر 23 سال هم در مهرماه برای شركت در مسابقات به عراق اعزام خواهد شد.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان