پیش به سوی جام جهانی پیش بینی جالب ژاوی از سرنوشت قطر در جام جهانی

ژاوی گفت: قطر شگفتی‌ساز جام جهانی خواهد شد.

1401/08/28
14:07

به گزارش رادیو ورزش؛ سرمربی فعلی بارسلونا پس از بازنشستگی در نیوكمپ، راهی قطر شد تا اواخر دوران فوتبالیِ خود را در خاورمیانه و كشور قطر بگذراند. ژاوی در سال 2015 به مدت 4 سال برای باشگاه السد قطر بازی كرد و سپس در همان تیم دوران مربیگری خود را آغاز كرد. دوران مربیگری ژاوی در السد كاملا چشمگیر بود، به طوری كه در دو سال حضورش روی نیمكت این تیم، توانست دو بار فاتح لیگ ستارگان قطر شود.

حالا سرمربی كاتالان ها كه شناخت خوبی از كشور میزبان جام جهانی و همچنین تیم ملی فوتبال این كشور دارد از شانس خوب قطر در این تورنمنت صحبت كرده و مدعی شده كه كشور میزبان قابلیت پدیده شدن در این جام را خواهد داشت.

ژاوی در این باره گفت: قطر علاوه بر اینكه می تواند از شرایط میزبانی خود استفاده كند، بلكه واقعاً می تواند شگفتی‌ساز مسابقات هم باشد. من بابت دوران بازی و مربیگری ام در السد احساس افتخار می كنم. به نظرم رفتن به دوحه اتفاق خوبی برای من و خانواده‌ام بود.

ژاوی همچنین در مورد چگونگی رشد فوتبال در قطر و زنده شدن فرهنگ فوتبال در خاورمیانه افزود: فوتبال در قطر پیشرفت زیادی كرده است. پروژه جام جهانی نه تنها در زیرساخت ها، بلكه در جزئیات داخل زمین نیز پیشرفت هایی را به ارمغان آورده است. امروز قطر یك تیم ملی دارد كه می تواند در معتبرترین عرصه فوتبالی جهان رقابت كند. آنها قادر به رقابت هستند و حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

قطر به عنوان كشور میزبان، روز یكشنبه مقابل اكوادور جام جهانی را افتتاح خواهد كرد و دیگر تیم های حاضر در این گروه، هلند و سنگال هستند.

دسترسی سریع