ایسنا: مرور خاطرات میر رسول رئیسی با صدای خودش

برنامه «اتاقی در حومه خاطرات» رادیو ورزش به معرفی مرحوم میررسول رئیسی، پیشكسوت رشته وزنه‌برداری می‌پردازد.

1401/02/26
15:11

به گزارش ایسنا به نقل روابط عمومی رادیو ورزش، برنامه «اتاقی در حومه خاطرات» به موضوع زندگینامه ورزشكاران و پیشكسوتان از زبان خودشان می‌پردازد.

مرحوم سید میررسول رئیسی، پیشكسوت وزنه‌برداری در چهارم مهر ماه سال 1303 همزمان با سالگرد ولادت حضرت رسول اكرم (ص) در محله اوچ دكان مسجد كبود شهر اردبیل به دنیا آمد.

وی پس از 27 سال با كسب مدال برنز رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری 1949 هلند نام خود را به عنوان نخستین ورزشكار مدال‌آور خطه اردبیل در تاریخ ورزش ایران به ثبت رساند.

نائب قهرمانی در اولین دوره مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی جهان در سال 1948 و مدال طلای وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی 1951 دهلی نو نیز از دیگر افتخارات این وزنه‌بردار فقید به شمار می‌رود.

میر رسول رئیسی تنها بازمانده المپیك 1948 لندن، هم تیمی سلماسی و نامجو، كه از حضور 10 ساله‌اش در پولاد سرد تنها دو مدال برنز و طلا و آلبومی از روزگاران قدیم برایش به یادگار ماند، در سن 91 سالگی رخ در نقاب خاك كشید. مردی از دیار اردبیل كه وزنه‌برداری خود را مدیون نامجو می دانست.

در این برنامه كه در سال 1387 با گویندگی مرحوم مهرداد محمدی ضبط شده است، می‌توانید شنونده خاطرات این ورزشكار باشید.

به گزارش ایسنا، برنامه «اتاقی در حومه خاطرات» جمعه، سوم دی ماه از ساعت 14 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام

دسترسی سریع