پخش مستقیم ورزش بانوان، به زودی

آقای دكتر قاسمی مدیرشبكه رادیو ورزش
گفتگو با تسنیم:
هنوز به ایده آل نرسیده ایم ولی نسبت به گذشته خیلی پیشرفت كرده‌ایم.

1396/04/18
09:23

مدیر رادیو ورزش با اشاره به برنامه شبكه رادیویی ورزش برای پخش مستقیم برخی از مسابقات بانوان در این شبكه، از تغییر رفتارها در مقابل نقد بر اثر فرهنگ سازی خبر داد و در این باره گفت: هنوز به ایده آل نرسیده ایم ولی نسبت به گذشته خیلی پیشرفت كرده‌ایم.
با توجه به مخاطبان متنوعی كه موضوعات ورزشی دارد، مهمترین چشم انداز شبكه رادیویی ورزش در سال جاری چه خواهد بود؟

چشم انداز اصلی شبكه رادیویی ورزش این است كه ما بتوانیم به شكل مناسبی در جذب مخاطب اقدام كنیم و در تغییر شناخت، نگرش و رفتار مخاطبین مان به طور مطلوبی اثرگذار باشیم. چشم انداز كمی ما این است كه به طور میانگین در هر سال دو درصد و در ظرف 5 سال 12 درصد مخاطبین این شبكه را افزایش دهیم. در این مسیر یكی از استراتژی های كلیدی ما این است كه ما نقد منصفانه داشته باشیم. نقدی همراه با احترام هم برای كسی نقد می كند و هم برای كسی كه نقد می شود تا اینكه بتوانند در یك فضای محترمانه دیدگاه های خود را مطرح كنند.

خوشبختانه در مورد این رویكردهای استراتژیك با توجه به شرایط فرهنگی جامعه و با وجود چالش هایی كه هم در بیان نقد و هم در پذیرش نقد وجود دارد، توانسته ایم به روزهای خوبی نزدیك شویم. بعضی مواقع نقد موجب دلخوری برخی از دوستان می شود. چرا كه متأسفانه این احساس در طرف مقابل به وجود می آید كه فرد دارد شخصیت او را به چالش می كشد و چیزهایی غیر از عملكرد، معیار و ملاك قرار می گیرد. این روند در حال تغییر است. هنوز به ایده آل نرسیده ایم ولی فكر می كنم نسبت به گذشته خیلی در زمینه نقد پذیری پیشرفت داشته ایم.

در فصل تابستان قشر وسیعی از مخاطبین شبكه ورزش فرصت بیشتری برای اوقات فراغت پیدا می كنند. برنامه شما برای تابستان و اوقات فراغت این دسته از مخاطبین چیست؟

طبیعتاً در هر دوره زمانی رادیو ورزش متناسب با شرایط و تغییرات فصل سعی می كند در خود تحول ایجاد كند و بتواند تازگی را برای مخاطب ایجاد كند. فصل تابستان یكی از فصل هایی است كه میزان ساعات اوقات فراغت جوانان معمولاً بیشتر می شود و همواره یكی از بحث های چالشی بوده است. این موضوع اهمیت زیادی دارد كه هر بخش فرهنگی و هر متولی فرهنگی چه برنامه ای برای اوقات فراغت در نظر می گیرد. ما در رادیو ورزش در سالهای گذشته برنامه متنوعی برای این موضوع داشتیم و امسال یك مقدار شرایط شكل دهی اش را تغییر دادیم كه مخاطبین بتوانند اوقات فراغت خودشان را با كمك رادیو ورزش غنی تر كنند.

در حوزه بانوان یك فعالیت هایی را شروع كردیم و قرارمان بر این است كه در مورد رشته های قابل پخش حوزه بانوان برنامه ریزی كنیم و پخش مستقیم داشته باشیم.

گروه مسابقات رادیو ورزش چه برنامه هایی را برای فصل تابستان پیش بینی كرده است؟

ما طبق روال همیشگی چند گروه برنامه داریم كه پخش زنده مسابقات ورزشی یك از آنها است. گروه دیگر برنامه های تخصصی است كه به رشته های مختلف ورزشی به شكل مجله آماده می شود و برنامه هایی نیز وجود دارد كه بیشتر به تحلیل فنی حوزه ورزش می پردازد.

در بخش مسابقات ورزشی ما طبق روال همیشگی‌، بر اساس مسابقات و رویدادهایی كه در پیش رو داریم در فصل تابستان برای پخش زنده مسابقات برنامه ریزی می كنیم. در فرآیندی كه برای خودمان در این چند سال اخیر در نظر گرفتیم قرارمان این است كه پخش زنده مسابقات رشد داشته باشد. چرا كه مسابقات ورزشی بخش مورد اقبال شنونده های ما است و مخاطبان همیشه از ما درخواست می كنند كه رشته های مختلف ورزشی را در سطوح مختلف پوشش دهیم.

بر همین اساس در حوزه بانوان یك فعالیت هایی را شروع كردیم و قرارمان بر این است كه در مورد رشته های قابل پخش حوزه بانوان برنامه ریزی كنیم و پخش مستقیم داشته باشیم.

دسترسی سریع