علی اصغر حسن زاده، كاپیتان تیم ملی فوتسال میهمان عید رادیو ورزش

برنامه عید دیدنی به گفتگو با علی اصغر حسن زاده، كاپیتان تیم ملی فوتسال اختصاص داشت.

1397/01/05
08:14

به گزارش رادیو ورزش؛ علی اصغر حسن زاده، كاپیتان تیم ملی فوتسال در مورد حال و هوای عید گفت: بنده متولد سال 66 در قم و اصالتا تبریزی هستم. عید من را یاد بچگی می اندازد كه خیلی جذاب و لذت بخش بود. چند سال بود كه در ایران نبودم و در روسیه بازی می كردم و لحظه تحویل سال كنار خانواده ام نبودم كه خوشبختانه عید امسال ایران و در كنار خانواده ام بودم.
حسن زاده درخصوص چگونگی علاقمندی خود به فوتسال توضیح داد: ما 5 برادر و من كوچكترین آنها هستم. از وقتی یادم می آید با توپ پلاستیكی فوتبال بازی می كردیم. برادرم محسن بطور حرفه ای بازی می كرد و من هم علاقمند شدم. الگویم برادر محسن بود. همه برادرهایم بازی های مرا نقد و آنالیز می كنند و از برادرم محسن مشاوره می گیرم. خانواده گرمی دارم و همیشه تلاش می كنم كه زحمات پدر و مادرم را جبران كنم. درسم خوب بود و چون ورزش به درسم لطمه نمی زد؛ پدرم هم مخالفتی با ورزش نمی كرد.
وی در رابطه با ورودش به تیم ملی بیان كرد: اولین مربی حرفه ای من حسین شمس بود كه مرا انتخاب و به من اعتماد كرد و بازی می داد. اولین باری كه به تیم ملی دعوت شدم در 6 فروردین سال 85 و در ایام عید بود. سعی كردم با بحث فنی خودم را در تیم جا كنم و آنقدر قوی باشم كه كسی نتواند از ورود من به تیم ملی ممانعت كند. همیشه هم سعی می كنم هر جوانی كه وارد تیم ملی می شود خیلی بیشتر با او گرم بگیرم چون اعتقاد دارم لیاقتش را داشته كه به تیم ملی برسد. اولین سفر خارجی من در بازی های دوستانه جام ملتهای آسیا سال 2006 بود كه گل هم زدم و تاثیر زیادی روی دید سرمربی و بازیكنان تیم داشت. 5 دوره جام ملتهای آسیا و 3 دوره جام جهانی حضور داشتم.
كاپیتان تیم ملی فوتسال پیرامون معروفیت و محبوبیت اظهار كرد: معروفیت حس شیرینی است؛ بخصوص در اوایل كار ولی بعد كه می گذرد به زندگی شخصی لطمه می زند. انگار همیشه یك دوربین روی فرد زوم كرده است. دوست دارم محبوب باشم چون محبوبیت فرد را ماندگار می كند. بعلاوه خیلی توجه دارم كه در ورزش حرفه ای اخلاق مدار باشم.
برنامه عیددیدنی هر روز در ایام نوروز ساعت 11 از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع