شكست تیم‌ ملی والیبال زنان برابر هند/ ایران در چلنج‌كاپ ششم شد

تیم ملی والیبال زنان ایران با كسب رتبه ششم چلنج‌كاپ آسیا به كارش در این رقابت‌ها پایان داد.

1403/03/09
15:19

به گزارش رادیو ورزش؛ آخرین روز مسابقات چلنج‌كاپ زنان 2024 آسیا امروز (چهارشنبه نهم خرداد) با چهار دیدار در فیلیپین پیگیری می‌شود. تیم ملی والیبال زنان ایران در دومین دیدار روز پایانی برای كسب رتبه پنجم مسابقات به مصاف هند رفت و سه بر صفر مغلوب شد تا به رتبه ششمی مسابقات اكتفا كند.

شاگردان پدیده بلوری‌زاده در این دیدار با امتیازهای 25 بر 17، 25 بر 16 و 25 بر یازده نتیجه را واگذار كردند تا در مجموع با دو پیروزی برابر چین‌تایپه و هنگ‌كنگ و چهار شكست مقابل هند (دو بازی)، استرالیا و فیلیپین به كارشان در این رقابت‌ها پایان دهند.

تیم ملی والیبال زنان در حالی در آخرین روز مسابقات به مصاف هند رفت كه چهار بازیكن اصلی‌اش را همراه نداشت. درسا فلاح و الهه پورصالح روز گذشته در بازی برابر هنگ‌كنگ آسیب دیدند و بنا بر صلاحدید پزشك تیم در این مسابقه حاضر نشدند. همچنین ریحانه كریمی، سرعتی‌زن تیم ملی، هم شب گذشته دچار آنفولانزا شد و امروز بازی نكرد و در ابتدای مسابقه به هتل برگشت تا پیگیر درمانش شود. نگار هاشمی نیز در ست سوم برای گرفتن یك توپ با صندلی‌های كنار زمین برخورد كرد و دچار مشكل از ناحیه كف دست شد و نتوانست به بازی برگردد.

بنابراین سرمربی تیم ملی والیبال زنان این مسابقه را با تركیب مبینا غفاریان، آیتك سلامت، شقایق حسن خانی، هدیه طالعی، دیانا رشیدی، زهرا كریمی و لیبروی تیم محدثه مشتاقی آغاز كرد.

داوران این دیدار میتسوری از اندونزی و یانگ هیونگ جی از هنگ كنگ بودند.

در نخستین مسابقه روز پایانی نیز تیم اندونزی سه بر صفر هنگ‌كنگ را شكست داد و در جایگاه هفتم مسابقات قرار گرفت.

دیدارهای رده‌بندی و فینال این رقابت‌ها نیز عصر امروز به وقت محلی برگزار می‌شود كه تیم‌های فیلیپین و استرالیا برای كسب مقام سومی و قزاقستان و ویتنام برای مقام قهرمانی به مصاف یكدیگر می‌روند.

پدیده بلوری‌زاده به عنوان سرمربی، اكرم قهرمانی و مریم مطلبی (مربیان)، سارا كیانی‌فر (فیزیوتراپ)، نازنین كمالوند (ماساژور)، راضیه دوستی (آنالیزور) و مژگان حسن‌زاده به عنوان سرپرست، كادر فنی تیم ایران در این رقابت‌ها را تشكیل می‌دهند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع