جزئیات ماجرای سربرگ فدراسیون؛ از بی توجهی دبیركل به درخواست استقلال تا برخورد با منتشركنندگان نامه

گویا باشگاه استقلال برای پرداخت یك بدهی، درخواست خود برای مكاتبه با فیفا را به فدراسیون فوتبال اعلام كرده بود.

1402/09/27
14:02


به گزارش رادیو ورزش؛ از شب گذشته اخباری مبنی بر جعل امضای دبیركل فدراسیون فوتبال توسط باشگاه استقلال و سوء استفاده از سربرگ این فدراسیون منتشر شد كه واكنش‌های مختلفی را در پی داشت.

براساس پیگیری‌ها مشخص شد خواسته استقلال در مكاتبه با فیفا، پرداخت مطالبات دستیاران ساپینتو از محل درآمدهای این باشگاه بوده و هیچ ارتباطی به مسابقات نداشته است.

باشگاه استقلال با توجه به اینكه برای پرداخت بدهی و جلوگیری از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی به ددلاین (فرصت پایانی) رسیده بود و از طرفی نمی‌توانسته به صورت مستقیم با فدراسیون جهانی فوتبال مكاتبه كند، از فدراسیون فوتبال كشورمان درخواست می‌كند تا هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهد.

با اینحال و با وجود زمان كمی كه وجود داشته، به باشگاه استقلال اعلام می‌شود كه نامه را تنظیم و برای واحد بین الملل فدراسیون ارسال كنید. بخش روابط بین الملل باشگاه استقلال نیز با تنظیم نامه آن را برای فدراسیون فوتبال ارسال می‌كند اما گفته می‌شود در ادامه با بی توجهی هدایت ممبینی به نامه استقلال و درخواست ارسال این باشگاه برای مكاتبه با فیفا مواجه می‌شود.

به همین خاطر مدیران استقلال با پیگیری این موضوع در فدراسیون فوتبال، درخواست خود مبنی بر ارسال هرچه سریع‌تر نامه به فیفا را بار دیگر تكرار می‌كنند و در نهایت پس از پیگیری‌های زیاد این نامه به فیفا ارسال می‌شود.

باشگاه استقلال معتقد است درحالیكه تنظیم نامه هم بر عهده فدراسیون فوتبال بوده، در این ماجرا هیچ سوء استفاده‌ای از امضا و سربرگ فدراسیون نكرده و فقط نامه تنظیم شده را در اختیار فدراسیون قرار داده است. فدراسیون هم همان نامه تنظیمی باشگاه استقلال را هرچند با تاخیر به فیفا ارسال كرده است و هدف از طرح چنین اتهامی مشخص نیست.

ضمن اینكه پیگیری‌ها نشان می‌دهد قرار است مسئولان فدراسیون فوتبال با منتشر كننده این نامه برخوردی جدی داشته باشند چرا كه نامه ممبینی به حراست فدراسیون فوتبال (در تاریخ (1402/09/17) موضوعی داخلی و مانند سایر مكاتبات در حال پیگیری و بررسی بوده است. به همین خاطر پرونده رسانه‌ای شدن این نامه كه مسئولان فدراسیون را زیر سوال برده، به اركان قضایی فدراسیون فوتبال ارجاع داده شده تا با منتشركنندگان برخوردی جدی شود.

پایان پیام/

دسترسی سریع