صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

برنامه دور یک میز سه شنبه 29 فروردین با حضور محمدابراهیم امامی رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی ،عزیزالله اطاعتی رئیس اسبق کمیته داوران و اکبر فیض کارشناس کشتی در رسانه به بررسی تغییرات قوانین کشتی پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ فیض درباره تغییرات قوانین گفت: هدف اصلی این برنامه این است که ببینیم آیا تغییرات به نفع کشتی ایران و جهان است چون در حال حاضر نیاز به جذاب تر شدن کشتی است تا در مقابل غول ورزش یعنی فوتبال و در مرحله بعدی بازیهای کامپیوتری و ورزشهای جدید در بین جوانان محبوبیت خود را حفظ کند.حال این سوال مطرح است اول اینکه مقررات از چه تاریخی اجرا می شودو سوال بعدی اینکه چه ایرادی به این قوانین وارد است؟
امامی با تاکید بر هدف اصلی اتحادیه جهانی مبنی بر حفظ جذابیت و محبوبیت کشتی برای بقا در المپیک گفت قبلا اداره کشتی در دست افراد خاصی در فیلا بود که برای منافع و مدال آوری کشور خودشان قوانینی وضع کرده بودند که منجر به ایجاد خطر حذف کشتی از المپیک شده بود و ایران تنها کشوری است که کشتی ورزش اول آن به شمار می رود و ما باید برای مدالهای رنگارنگ این رشته در جامهای مختلف جهانی تلاش کنیم و فدراسیون کشتی ایران هم باید از جذابیت بیشتر کشتی حمایت کند.
رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی زمان اجرای قوانین را ابتدای 2018 و پس از پشت سر گذراندن آزمونها متنوع در جامهای مختلف اعلام نمود.
اطاعتی ضمن تشکر از توجه رادیو ورزش به اهمیت قوانین گفت: یک مربی و ورزشکار یکسال تمرین میکند و زحمت میکشد و در عرض چند دقیقه با داوری که به قوانین مسلط نیست و یا عدم تسلط خودشبر قوانین همه چیز را می بازد و اگر نتوانیم از قانون در شرایط مختلف استفاده کنیم قطعا متضرر می شویم.
فیض دلیل حساسیت روی کشتی در ایران را شانس بالای کشتی در مدال آوری المپیک خواند و گفت با حذف کشتی از المپیک فاتحه حضور ما در المپیک خوانده میشود.
این کارشناس کشتی ضمن تقدیر از فعالیتهای کمیته داوران در آموزش قوانین به کشتی گیران آنرا ناکافی و ناقص توصیف کرد و اضافه کرد: هنوز بسیاری از مربیان و کشتی گیران ما نسبت به قوانین ناآشنا هستند و مثلا اعتراض به داوران توسط مربیان و کشتی گیران ما در جامهای مختلف ناشی از نا آگاهی است.
اطاعتی با تائید صحبتهای فیض دلیل نباختن کشتی گیران در سالهای اخیر را حضور مستمر روسای کمیته داوران در اردوهای تیم ملی و آموزش دقیق قوانین دانست.
امامی در رابطه با آموزش قوانین گفت روند آموزش به شکلی است که بعد از وزن کشی همه مربیان را جمع میکنیم و همه قوانین را یکبار دیگر مرور میکنیم و تغییرات قوانین را گوشزد می کنیم.
اطاعتی گفت در علم تمرین دنیای امروز ،علاوه بر تمرین فنون و بدنسازی قوانین را نیز تمرین می کنند
برنامه دور یک میز هر شب ساعت 21:05 با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت 25 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • پخش مستقیم مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی

  • پخش مستقیم دیدار معوقه لیگ برتر انگلیس

  • جدول پخش برنامه های رادیویی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از رادیو ورزش

  • آمادگی شهرداری تبریز و دانشگاه آزاد برای نبرد در پلی آف

  • تضمین حضور 7 ساله ایران در لیگ جهانی والیبال

  • مسابقه سراسری آگهی‌های خدمات عمومی ( PSA)

  • وضعیت آسیب دیدگی حمیده عباسعلی

  • دوپینگ دوچرخه سوار ایرانی و خداحافظی او از دنیای حرفه ای

  • درخواست پیشکسوت فوتبال از رئیس جمهور آینده

  • چهارچوب هایی برای هدایت کارآفرینان