صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search


برنامه "یک فنجان چای داغ" سه شنبه 16 مرداد، با علیرضا مرزبان، پیشکسوت و مربی فوتبال، گفتگویی اختصاصی انجام داد.


به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا مرزبان، پیشکسوت و مربی فوتبال، درباره خود گفت: من در شهر ازنا استان لرستان متولد شده ام. با توجه به اینکه پدرم کارمند شرکت نفت بود، در سن 13 سالگی به اراک نقل مکان کردیم و سپس به تهران آمدیم. تا کلاس ششم در مدارس شرکت نفت تحصیل کردم. 3 بردار و 2 خواهر دارم و من فرزند پنجم هستم.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا برادران بزرگتر فعالیت ورزشی داشتند، بیان کرد: برادرانم گاهی فوتبال بازی می کردند و تنها جواد فوتبال را بیشتر از دیگر برادرانم پیگیری کرد. جواد جزء تیم منتخب استان بود. او از هافبک های خوب استان شناخته می شود و شوت هایش معروف بود. هیچ یک از برادرانم فوتبال را در سطح ملی و باشگاه های درجه یک ایران را ادامه ندادند.
مرزبان، نیز در پاسخ به این پرسش که آیا در دوران ابتدای امکانات ورزشی مهیا بود، اظهار کرد: مناطق شرکت نفت با توجه به اهمیت نفت کشور، همه امکانات ورزشی را داشت. شرکت نفت در این زمینه از همه وزارتخانه های ایران جلوتر بود.
پیشکسوت فوتبال، در پاسخ به این سوال که چرا به فوتبال گرایش پیدا کردید، گفت: من تنیس را بیشتر دوست داشتم؛ اما متأسفانه زمانیکه مدرسه می رفتیم، اینطور بود که ساعت تعطیل شدن مدارس ما با تعطیلی کارمندان نفت همزمان بود و بیشتر زمین تنیس را به آنها می دادند. البته فوتبال هم در زندگی ما نقش پررنگی داشت؛ زیرا در آن زمان برای اینکه دوست پیدا کنی و در اجتماع باشی، مجبور بودی که در یک تیم فوتبال باشی.
وی، درباره شروع کار حرفه ای و اولین مربی خود عنوان کرد: آن زمان مسابقات فوتبال استانی برگزار می شد و من در تیم های نوجوانان و جوانان مرکزی بازی کرده ام. در مسابقات انتخابی جوانان کاپیتان تیم جوانان دارایی تهران شدم. اولین مربی رسمی من ناصر ابراهیمی بود.
در بازیهایی که در کرمان داشتیم، منیجرهای تهرانی من را پیدا و به باشگاه دارایی معرفی کردند. آن زمان جلال طالبی مربی تیم بود. بعد از مدتی برای تیم جوانان استان تهران انتخاب شدم که آن زمان مربی ام رجب فرامرزی بود. در مسابقات ارومیه برای تیم ملی جوانان ایران انتخاب شدم و در یک دوره مسابقات عربستان بازی کردم.
برنامه یک فنجان چای داغ، امروز با اجرای اسکویی، کاری از گروه علوم ورزشی بود که این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • پخش زنده فوتبال جام حذفی اسپانیا

  • پخش زنده مسابقات فوتبال جام_ملت_های_آسیا

  • پخش زنده مسابقات فوتبال جام_ملت_های_آسیا پنجشنبه 27 دی 97

  • نتایج مسابقات لیگ برتر #والیبال ایران، چهارشنبه 26 دی 97

  • مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا

  • میزبانی اصفهانی ها از صدرنشین لیگ برتر هندبال

  • رقابت حساس تیم فوتبال شهرداری بم در بندرانزلی

  • جدال ذوب آهن و پیکان برای قهرمانی لیگ والیبال ادامه داد

  • جدول گروه چهار (D) مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا

  • مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا