کارشناسان

یوسف فرجی

یوسف فرجی
نام:
بیوگرافی:

متولد  1358 شمیران، کارشناس رشته ارتباطات با گرایش روزنامه نگاری ، در سال 1382 وارد دانشگاه آزاد در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری شدم و بعد از گذراندن 50 واحد این رشته را رها کردم و در رشته ارتباطات و روزنامه نگاری ادامه تحصیل دادم . از مهرماه 1378 رسما وارد رادیو ورزش شدم، ابتدا کارمند روابط عمومی رادیو ورزش بودم بعد از یکسال و نیم با برنامه های مختلف زنده بعنوان ارتباطات و هماهنگی همکاری ام را ادامه دادم، در برنامه ی زنده صبح و ورزش به تهیه کنندگی نسرین آبروانی، اکبر محمد خانی و برنامه های عصرگاهی به تهیه کنندگی محمد تقی گلشن همکاری ام را ادامه دادم . در رادیو پیام نیز دستیار تهیه کنندگان چون؛ رضا فوادیان، فرهنگ جولایی، محمد تقی گلشن و شهلا نیساری بوده ام . در مدت فعالیتم در رادیو، همیشه نظم ، دقت و برنامه ریزی دقیق، نوع برخورد و قاطعیت خانم آبروانی در برنامه سازی ، مرا تحت تاثیر قرار می داد  و سعی می کنم  از او الگو برداری کنم.

در حال حاضر تهیه کنندگی برنامه های؛ صبح و ورزش، یک نفس تازه، جامعه شناسی ورزشی، ورزش و خبرنگاری، ورزش و نیروهای مسلح، یک ملت یک امید  و  ورزش دانشگاهی را برعهده دارم.

به نظر من رادیو ورزش، رادیویی سرشار از سرزندگی و پویایی و شادابی و حرکت است با فضای کاری صمیمی و در عین حال جدی که همکاران نیز با یکدیگر بسیار دوست و رفیق هستند و یکی از دلایل موفقیت برنامه های شبکه را رابطه دوستانه بین عوامل برنامه ساز می دانم و چون رابطه ی تعاملی با مخاطبان دارد و به شنوندگان اهمیت می دهد، همیشه سعی می کند در راستای سلیقه شنوندگان، برنامه سازی کند.

هم خاطره خوب دارم و هم خاطره بد ، در این هفده سالی که در رادیو ورزش بوده ام فضای کاری صمیمانه اش و یاد و خاطره دوستانی که اکنون دربین ما نیستند همه اش خاطره است.  سال  1381همزمان با سومین سالگرد رادیو ورزش، که من در آن زمان در روابط عمومی کار می کردم سه روز  پی در پی  سخت  درگیر کارهای جشن سالگرد شبکه بودیم و شب و روز کار می کردیم، در آخرین روز بعد از پایان مراسم جشن سالگرد، ساعت 3 بامداد موقع برگشت به خانه،  براثر خستگی و خواب آلودگی تصادف شدیدی  کردم و حدود 20 روز بستری شدم که هنوز هم جای بخیه هایش به یادگار مانده است . خاطره خوب اینکه در جشنواره دوم رادیو که  در طرقبه مشهد برگزارشد ، یک هفته بخاطر کارهای جشنواره در مشهد حضور داشتم و هر روز دو بار به پابوس امام رضا (ع) می رفتم و این سعادتی بود که نصیبم شد و هرگز فراموشش نمی کنم.

تهیه کنندگی کار سختی نیست ولی بسیار پرمسئولیت و استرس زاست ، در حقیقت شما در قبال کاری که انجام می دهید مسئولیت دارید. به نظرم  برای اینکه تهیه کننده در کارش موفق باشد باید نظر پیشکسوتان و کارشناسان را درباره برنامه ای که می سازد بپرسد و ضعف ها یش را برطرف کند و همیشه حالت شاگردی را  حفظ و سعی کند همیشه در حال یادگیری باشد.

دو تا فرزند دارم ، پسرم  بنیامین 11  ساله و دخترم آیلین 7 ساله است که خیلی به ورزش علاقمندند و دخترم تکواندو و پسرم والیبال کارمی کند. آرزو دارم همیشه در کارم موفق باشم و اگر اسمی در رادیو ازمن برده می شود،  به عنوان کسی که به کارش اهمیت می دهد و در برنامه سازی حساسیت و دقت بسیاری دارد از من یاد شود.

امیدوارم دکتر قاسمی مدیریت جدید شبکه به اهدافی که برای اعتلای رادیو ورزش و بالا بردن سطح مخاطبان و شنوندگان آن داشته  دست یابد و روزی برسد که رادیو ورزش به عنوان اولین رادیو از نظر میزان مخاطب و برنامه های ورزشی در خور توجه  در مجامع ورزشی،  تبدیل شود.

 

                                یوسف فرجی

                                  تهیه کننده رادیو ورزش

                                پاییز 94

 

تهیه کننده برنامه های:

یک نفس تازه

صبح و ورزش

ورزش و پویانمایی

ورزش در نیروهای مسلح

گردش و ورزش

جامعه شناسی ورزشی

یک ملت یک امید

ورزش و خبرنگاری

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.