خبر

گسترش ورزش آماتوری در میان نیروهای مسلح

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، مهرعلی باران چشمه رییس تربیت بدنی نیروهای مسلح درباره اقدامات انجام شده برای گسترش ورزش آماتوری در میان نیروهای مسلح گفت: موضوع ورزش های آماتوری در سال های اخیر مورد بی مهری قرار گرفته است. در حالی که ورزش آماتوری پیش زمینه ورزش قهرمانی است. در تقویم ورزشی نیروهای مسلح از پایین ترین رده تا بالاترین رده برای ورزش کردن برنامه ریزی می شود. جشنواره سربازان نیروهای مسلح و ورزش آماتوری در چند ماه گذشته برگزار شد. نیروهای مسلح شامل ارتش و سپاه به فراخور مناسبت ها رویدادهای مختلف ورزشی را برگزار می کنند.

فرشید ارمیان رییس فدراسیون ورزش های دانش آموزی درخصوص فعالیت های این فدراسیون تصریح کرد: فدراسیون ما زیر نظر فدراسیون جهانی دانش آموزی و مورد تایید یونسکو و IOC است. ما در دو حوزه داخلی و بین المللی فعالیت داریم. در بخش داخلی به برگزاری المپیادها در سطح مدرسه، شهر و کشور می پردازیم. برای هر یک از این المپیادها پرچم، سرود و شعار تدارک دیده می شود. در بخش بین الملل نیز در دو حوزه مدارس آسیا و فوتبال مدارس آسیا فعال هستیم.

 رییس فدراسیون ورزش های دانش آموزی افزود در بخش کیمیت و اعزام ها بسیار موفق بوده ایم و اعزام های زیادی داشتیم. از نظر کیفیت نیز تیم فوتسال، والیبال و بسکتبال سه نفره مان از ابتدای سال 95 موفق به کسب مدال شده اند.

علیرضا قره استاد دانشگاه درباره اظهار نظر رییس فدراسیون ورزش های دانشجویی خاطر نشان کرد من در عجبم که چرا دهخدایی با عنوان این مطلب که فدراسیون ورزش های دانشجویی، تعهدی در قبال ورزش همگانی ندارد، از توسعه و گسترش ورزش همگانی شانه خالی کرده است. دهخدایی گفته است چون ورزش همگانی مسابقه ندارد اهمیت زیادی هم ندارد. اگر روزی مسابقات در کشور ما تعطیل شد ورزش نیز باید تعطیل شود؟ اولین وظیفه هر مدیر ایرانی گسترش ورزش همگانی است. هم قانون اساسی، هم رهبری و هم رییس جمهور بارها بر اهمیت ورزش همگانی تاکید کرده اند.

همیشه با ورزش هر روز ساعت از ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده و کارشناسی علی رغبتی به روی آنتن می رود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.