خبر

کرسی های ایران در کنفدراسیون شنای آسیا

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پیرامون علت تعلیق فدراسیون شنا در سالهای اخیر توضیح داد: ۴ سال و نیم پیش، به دنبال تغییر، تحول و جابجایی هایی که در فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو رخ داد، فدراسیون شنا ایران از شرکت در مسابقات و انتخابات بین المللی منع شد تا تکلیف این فدراسیون از طریق برگزاری مجمع مشخص گردد که خوشبختانه بعد از برگزاری مجمع، مشکلات حل شد و فدراسیون از حالت تعلیق در آمد.

وی درخصوص کرسی های آسیایی این فدراسیون اعلام کرد: هم اکنون، از ۹ کرسی آسیایی ۴ کرسی را کسب کرده ایم که سمت دو نماینده ما در کمیته پزشکی و واترپلو، ریاست است. در انتخابات قبلی فدراسیون آسیایی بیش از ۷ کرسی داشتیم، علاوه بر اینکه دبیر کلی فدراسیون شنا آسیا نیز هشت سال در اختیار ایران بود. اگر بحث تعلیق مطرح نبود، در دوره کنونی نیز کرسی های بیشتری را داشتیم. امیدواریم منصب های بهتری را در انتخابات سال جاری کنفدراسیون شنای آسیا کسب نمائیم.

رضوانی در زمینه فاکتورهای لازم برای کسب جایگاه های بین المللی تاکید داشت: تمامی اشخاصی که در حوزه بین الملل دارای سمت هستند باید دارای سه ویژگی باشند: ۱- تخصص در رشته موردنظر ۲- حمایت کشور و ارتباطات بین المللی ۳- دانستن حداقل یک زبان خارجی.

 در مورد حمایت کشور، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی ورزش باید با اطلاع رسانی و مذاکره از افراد عضو یا کاندید پشتیبانی کنند. بعلاوه، هماهنگی وزارت ورزش و  وزارت امور خارجه بسیار حائز اهمیت است.

 با توجه به نزدیک شدن انتخابات کنفدراسیون شنای آسیا، در حاشیه المپیک ریو، رایزنیها و جلساتی با کشورهای آسیایی داشتیم تا رای آنها را برای انتخاب نمایندگان کشورمان در کمیته های مختلف، جلب کنیم.

برنامه ورزش و روابط بین الملل، تولید گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی  نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی یوسف فرجی و با اجرای عبدالرضا نباتچیان ساعت ۱۳:۳۰ روزهای پنجشنبه تقدیم علاقه مندان به مباحث روابط بین المللی در ورزش می شود.

 

mailلینک این خبر در سایت باشگاه خبرنگاران جوان

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.