خبر

کار سخت بانوان فوتبالیست در مسابقات قهرمانی آسیا

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ نشست رئیس و مشاور فدراسیون فوتبال با اعضای کمیته بانوان، عصر دیروز برگزار شد و درباره برنامه های کمیته بانوان، مسابقات لیگ برتر فوتبال و فوتسال بانوان بحث و بررسی شد. سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان از برنامه 2 رقابت تدارکاتی با تیم ملی روسیه خبر داد.

در گزارشی از کیانی، مهناز امیرشقاقی، سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 19 سال بانوان، به جذب بازیکنان جدید اشاره کرد و گفت: بعد از امتحانات نهایی دانش آموزی، این اولین اردویی است که آغاز کرده ایم. با توجه به اینکه امسال استارت را زده ایم، سعی می کنم که در هر اردویی چند بازیکن جدید داشته باشم. با توجه به استعدادیابی که انجام می دهیم، در تلاش هستیم از بین این بازیکنان، تعدادی را جذب کنیم.

وی، افزود: برای این اردو 9 بازیکن جدید دعوت کرده ام که از بین آنها 3 بازیکن، خوب بودند و نگه شان می داریم. انشالله در اردوی بعد هم تعدادی بازیکن دیگر به ما اضافه می شوند که آنها را هم می سنجیم.

وی، حریفان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا را اینگونه ارزیابی کرد: در گروه بندی که انجام شده ما در گروه ویتنام، فیلیپین و هند قرار گرفته ایم؛ با توجه به قدرتی که ویتنام دارد، نیاز به برنامه ریزی بسیار دقیق و اجرای آن است. زمانی که تیم فیلیپین در مسابقات بزرگسال شرکت کرد، گفته می شد یک سری بازیکنان آمریکایی جذب کرده است؛ قاعدتاً در تیم زیر 19 سال هم همین اتفاق خواهد افتاد. با توجه به گروهی که در آن قرار گرفته ایم، همچنین با عنایت به اینکه بازیکنانمان از اسفندماه تا به اکنون در مسابقه ای شرکت نداشته اند، صد در صد کارمان سخت است.

امیرشقاقی به برنامه های خود اشاره کرد و گفت: امروز در جلسه ای که با ساکت، مدیر تیم های ملی داشتم، روی برنامه هایم بسیار تأکید کردم. یک تورنمنت جوانان در مردادماه باید در کشور برگزار شود تا بازیکنان در جو مسابقه قرار بگیرند و اگر بازیکنی را نتوانسته ایم شناسایی کنیم، در این تورنمنت دیده شود. بنده در خواست کرده ام که هر ماه از یک تیم خارجی دعوت شود و 3 بازی تدارکاتی را با هر تیم برگزار کنیم؛ همچنین ما نیاز به یک کمپ در فضای مرطوب در یکی از کشورهای مشابه داریم که چند بازی آنجا برگزار کنیم و پس از بازگشت مسابقات چهارجانبه ای با تیم های لیگ داشته باشیم

وی، در پاسخ به این سوال که چرا تیم های خارجی پاسخ درخواست ایران را نداده اند، بیان کرد: ما به اکثر کشورها نامه نگاری کرده ایم، اما هیچ جوابی داده نمی شود. من فکر می کنم که شاید این نامه نگاریها دیر انجام شده است. اگر می خواهیم موفق شویم باید سعی کنیم دقیق تر و ریزتر به این قضایا وارد شویم. اگر هیچ پاسخی دریافت نکنیم روند خیلی نگران کننده است و شکست خواهیم خورد.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.