خبر

کارپف اسطوره شطرنج دنیا در مسابقات شطرنج جام خزر

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ فاتحی، معاون فرهنگی ورزشی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی، در گفتگوی تلفنی، عنوان کرد: چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر در 22 الی 29 بهمن ماه به میزبانی سازمان منطقه آزاد بندر انزلی در مجتمع زیبا کنار برگزارشد؛ یکی از میهمانان ویژه این مسابقات کارپف بود؛ وی از اسطوره های شطرنج دنیاست. از چند ماه گذشته با مکاتبه ای که با کارپف شد، از ایشان دعوت به عمل آوردیم که در مراسم افتتاحیه مسابقات، حضور پیدا کنند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دومین مرتبه ای بودکه کارپف درمسابقات جام خزر حضور یافت.

گفتنی است: با توجه به اینکه کارپف عضو فراکسیون مناطق آزاد روسیه است، حضور ایشان فرصت بسیاری خوبی در جهت گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی فی ما بین جمهوری اسلامی و روسیه بود. کارپف در مدت 48 ساعتی که در منطقه آزاد انزلی بود، علاوه بر اینکه در مسابقات و مراسم افتتاحیه حضور داشت، از منطقه آزاد بازدید کرد و با زیرساخت های ورزشی منطقه ما آشنا شد. در دو سال گذشته، ما زیرساخت های فراوانی را برای برگزاری و میزبانی از مسابقات، علی الخصوص مسابقات بین المللی فراهم کردیم.

وی، اظهار داشت: چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج خزر، در سطح بسیار بالایی برگزار شد. حدود هفتصدو شصت نفر، شرکت کننده داشتیم که از شانزده کشور جهان در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

فاتحی، در پاسخ به این سوال که چه اقدامات و برنامه هایی را برای میزبانی مسابقات سال 95 فراهم کرده اید، گفت: رویکرد سازمان منطقه آزاد انزلی نسبت به یک فدراسیون خاص نیست، ما در همه حوزه های ورزشی، درحال تلاش و کوشش هستیم که  به سطح قابل قبولی برسیم و بر اساس افق چشم انداز، این جزء مأموریت های ما است و بایستی منطقه ای باشیم که به لحاظ ساختاری و برگزاری مسابقات در حد عالی باشیم؛ از این جهت، در دو سال گذشته، در رشته های مختلف ورزشی،علاوه بر شطرنج، اقدامات متعددی داشتیم.

میزبانی و برگزار ی از مسابقات تیم شطرنج منتخب جهان و ستارگان ایران و جهان، یکی از برنامه هایی است که انشالله در اواخر اردیبهشت سال 95، اجرایی خواهد شد. در بهمن سال 95 پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر را میزبانی خواهیم کرد.

برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار