خبر

کارنامه داوران ایرانی در رویدادهای تنیس دنیا

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ در ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی بطور همزمان سه مسابقه ۲۵۰ امتیازی از سری مسابقات ATP در هند، استرالیا و قطر برگزار شد که مهمترین آنها مسابقه دوحه قطر بود. مسابقات تنیس قطر اپن بیش از دو برابر بقیه جایزه نقدی داشت و به همین دلیل اندی ماری و نواک جوکوویچ هم در آن حضور داشتند و بعنوان نفر اول و دوم تنیس جهان دیدار نهایی را برگزار کردند.

شایان ذکر است: ۳ نفر از برجسته ترین داوران بین‌المللی ایرانی در این رقابتها به قضاوت پرداختند. آقایان شروین صفوی، عادل برقعه ای و امیر حسین موسوی داوران ایرانی حاضر در مسابقات ۲۵۰ امتیازی دوحه قطر بودند.

شروین صفوی داور بین‌المللی فدراسیون جهانی تنیس در زمینه حضور داوران ایرانی در رویدادهای مهم تنیس دنیا تصریح کرد: مسابقات تنیس قطر از سطح کیفی بسیار عالی برخوردار بود و به اذعان مدیران برگزاری مسابقات، فینال آن بهترین فینال ۲۵ سال گذشته قطر اپن بوده است. صفوی پیرامون نحوه گزینش داوران بین‌المللی تنیس اشاره کرد: تمام داوران در رقابتهای مختلف ارزیابی شده و ریتینگ می گیرند. هرچه سطح مسابقات بالاتر باشد داوران به ریتینگ بالاتری نیاز دارند. خوشبختانه ایران بهترین تیم داوری آسیا را دارد و در دنیا نیز بسیار مطرح است. من علاوه بر قضاوت ۲۴ فینال مسابقات قطر، بازی فینال نفرات اول و دوم تنیس دنیا مانند راجر فدرر، نواک جوکوویچ و رافائل نادال را داوری کردم ولی بهترین فینالی که خودم به شخصه خیلی از آن لذت بردم؛ بازی فینال فدرر و سافین در رقابتهای دبی اپن بود. همچنین علی نیلی، عادل برقعه ای و علی کاتبی کارنامه خوبی در قضاوتهای بین‌المللی خود دارند.

برنامه زنده مجله ورزش های راکتی، کاری از گروه علوم ورزشی، با اجرای کشاورز، ساعت ۱۵:۰۵روزهای سه شنبه به مدت ۵۵ دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار