خبر

ژیمناستیک را حرفه ای بشناسیم

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ ارباب، ملی پوش ژیمناستیک، درباره ماهیت رشته ایروبیک ژیمناستیک، گفت: انتهای کلمه ژیمناستیک، اس جمع وجود دارد و در اصل به معنی ژیمناستیک ها است که مجموعه ای از رشته ها را شامل می شود که ژیمناستیک هنری از رشته های این مجموعه است. ژیمناستیک هنری شش اسباب دارد. متأسفانه در کشور ما، عموم مردم فقط با همان یک نوع ژیمناستیک آشنا هستند؛ زیرا مدت زیادی نیست که شاخه های دیگر وارد کشور ما شده و فعالیت خود را آغاز کرده اند. رشته ایروبیک، زیر مجموعه فدراسیون جهانی ژیمناستیک است و قوانین خوبی را دارد. این رشته در حال نزدیک شدن به المپیک است .

امیدی، کارشناس برنامه بیان کرد: معنی ایروبیک، هوازی بودن است که هوازی بودن، به دستگاه های انرژی که در بدن فعال هستند و تحت تأثیر آن ها انرژی در بدن حاصل  می شود، اشاره دارد. ژیمناستیک اصطلاحا ورزشی سرشار از حرکات انفجاری است؛  که ورزشکار در آن واحد بایستی نیروی بسیار زیادی را تولید کند، تا بتواند حرکات خود را انجام دهد.

وی، افزود: یکی از هنرمندانه ترین رفتارهای یک ژیمناست، این است که در حین اجرای حرکات سخت، پیچیده و طاقت فرسا، هرگز اجازه نمی دهد، آن فشار در چهره اش نمایان شود.  مربیان ژیمناستیک به دنبال پرورش افرادی با قدی کوتاه هستند زیرا فرد با قد کوتاه نیاز به رشد عضلات کمتری دارد. به دلیل اینکه اشخاص با قدی کوتاه در ژیمناستیک فعالیت دارند متأسفانه این تصور اشتباه ایجاد می شود که شاید ژیمناستیک قد فرزندان ما را کوتاه کند.

پژوهش های علمی ثابت کرده اند که انجام فعالیت های ورزشی و بدنی در سنین رشد، به شکل صحیح برای کودکان، باعث تغییر و افزایش سطح هورمون رشد و حتی تقویت قوای جسمانی می شود؛ لذا از این جهت نه ژیمناستیک و نه هیچ رشته ورزشی دیگری که به شکل صحیح انجام شود، باعث کوتاهی قد نمی شود. آنچه که قد انسان را مشخص می کند، ساختار اسکلتی بدن ما است. اگر که ما به ساختار اسکلتی بدنمان آسیب برسانیم، مطمئناً قد در دوره رشد دچار مشکلاتی خواهد شد.

در ادامه برنامه بختیار عزیزی، پیشکسوت فوتبال وهمرزم سردار تهرانی مقدم، گفت: ما هم مانند جوانان دوران انقلاب سعی می کردیم فهمی در این نبرد مقدسی که برای ما نا نوشته بوده، داشته باشیم و از وطنمان دفاع کنیم. در این راستا با عزیزان بسیاری آشنا شدم، ازجمله سردار تهرانی مقدم، که استاد بزرگی برای بنده بودند؛ ایشان اسوه صبر، تقوا، هوش و ذکاوت بود و با توجه توانمندی هایی که در عرصه نبرد داشت، به حق پدر موشکی ایران لقب گرفت.

برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار