خبر

چرخه بازیکن سازی در لیگ برتر والیبال

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، سوال این برنامه از این قرار است" آیا لیگ برتر می تواند در فرآیند بازیکن سازی به خوبی عمل کند یا خیر؟ آیا استعدادهای کنونی می توانند جایگزین ستاره های ملی پوش شوند؟"

*بهروز عطایی سرمربی تیم کاله آمل دراین باره گفت: در دنیا این باشگاه ها هستند که در چرخه بازیکن سازی نقش مهمی را ایفا می کنند و بازیکنانی را در سطح ملی به وجود می آورند. اما در والیبال ما این گونه نیست. این فدراسیون است که ستاره سازی می کند و باشگاه ها این ستاره ها را از فدراسیون می گیرند. لازم است قوانینی برای باشگاه ها تدوین شود تا آن ها از حضور جوانان در تیم ها بیشتر استفاده کنند.

وی ادامه داد: فدراسیون والیبال همان توجهی را که به تیم های بزرگسالان دارد به تیم های نوجوان و جوان نیز دارد. زیرا می داند ممکن است هر لحظه ملی پوشان از دنیای حرفه ای خداحافظی کنند و لازم است جوان ترها جای آن ها را بگیرند.

*علیرضا طلوع کیان مربی تیم والیبال کاله تصریح کرد: در حال حاضر تیم ملی بازیکن سازی می کند و به باشگاه ها منتقل می کند. متاسفانه والیبال ما نتیجه گرا شده است و تیم ها تمایلی به بهره گیری از جوانان ندارد. تیم کاله در ترکیب خود از جوانانی زیادی استفاده می کند با این که نتیجه فوق العاده ای نگرفته ایم اما به چرخه بازیکن سازی کمک می کنیم.

طلوع کیان افزود: استعدادیابی در استان ها توسط  فدراسیون انجام می شود. اگر این استعدادیابی ها ادامه داشته باشد و امکانات در اختیار جوانان گذاشته شود، در آینده می توان بازیکنان خوبی به تیم های ملی معرفی کرد.

شما با رادیو ورزش دوشنبه ها و پنجشنبه ها ساعت 21:30 با اجرای ابوذر مارکولایی پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار