خبر

چرا یوگا برای مردان مفید است؟

بازگشت

معمولا زنان بیشتر به انجام ورزش یوگا گرایش دارند و مردان اغلب ورزش‌های قدرتی و قلبی عروقی انجام می‌دهند. با این وجود ورزش یوگا فواید زیادی برای مردان دارد. از جمله:

1ـ هضم بهتر

ورزش یوگا می‌تواند به هضم غذا کمک کند. انجام حرکات خاصی در ورزش یوگا عضلات بالا تنه را قدرتمند می‌کند و انعطاف‌پذیری آنها را افزایش می‌دهد. این مساله بر بهتر شدن هضمِ غذا تاثیرگذار است.

فایدة دیگر ورزش یوگا کاهش استرس است:

فشار  روانی که در محل کار بر مردان وارد می شود برای آنها بسیار سخت است. استرسِ کار می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد کند. استرس باعث فشار خون و افسردگی می‌شود. اما یوگا می‌تواند از میزان استرس بکاهد.

سومین فایده،  کاهش درد:

یوگا باعث می شود که فرد برای انجام ورزش‌های سنگین آماده شود. برخی از ورزشکاران در کنار ورزش حرفه‌ایِ خود یوگا انجام می‌دهند.

4ـ افزایش استقامت:

در انجام ورزش‌های استقامتی، تنفس، نقش بسیار اساسی دارد. ورزش یوگا گنجایش ریه‌ها را افزایش می‌دهد و به دنبال آن اکسیژن سازی در خون بیشتر می شود.

و نکته آخر اینکه:

یوگا می‌تواند یک روش برای استراحت کردن سالم باشد. یوگا این امکان را به افراد می‌دهد تا خود را از احساسات منفی خلاص کنند و ذهن آرام‌تری داشته باشند.

چرا یوگا باعث جوان‌تر شدن بدن می‌شود؟

یوگا با شش روش باعث جوان ماندن بدن می‌شود که عبارتند از:

1ـ کاهش فشار خون

یوگا از فشار خون بالا جلوگیری می‌کند. این روش برای کسانی که به صورت ارثی فشار خون دارند مناسب است. بررسی‌ها نشان داده است که دو تا سه بار انجام یوگا در هفته می‌تواند کاهش قابل مشاهده‌ای در فشار خون ایجاد کند.

2ـ یوگا کمردرد را کاهش می‌دهد

کمردرد یکی از معضلات اصلی افراد سالمند است. بررسی‌ها نشان داده است که پنج بار ورزش یوگا در هفته به مدت یک ماه می تواند تا 44 درصد از کمر درد بکاهد.

3ـ جلوگیری از دیابت

یوگا به کنترل گلوکزِ بدن کمک می‌کند. بنابراین انجام یوگا می‌تواند به کنترل قند خون کمک کند.

4ـ یوگا ایمنی بدن را افزایش می‌دهد

یوگا در فصول سرد  احتمال ابتلا به سرما خوردگی و آنفولانزا را کاهش می دهد. زیرا یوگا از میزان کورتیزول در بدن می‌کاهد. کرتیزول عامل کاهش ایمنی بدن است.

5ـ یوگا چربی شکم را از بین می‌برد

مطالعات مختلف نشان داده است که انجام یوگا باعث از بین رفتن چربی‌های شکمی می‌شود.

و بالاخره یوگا باعث جوان‌تر شدن بدن می شود

در یوگا فرد تکنیک‌هایی برای کنترل استرس یاد می گیرد که باعث می‌شود بخشی از کروموزم های بدن که بر پروسه پیری تاثیرگذار  هستند، بلندتر و فعال تر باقی بمانند در نتیجه روند پیری به تاخیر می افتد.

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار